Yıldızname Falı, Bu 7 Detay Sizi de Şaşırtacak!

Yıldızname falı hakkında her şey

Yıldızname falı İslami bazı semboller ile eski çağ medeniyetlerine ait kimi özellikleri bir araya getiren ve kişinin adı, yaşı, annesinin adı gibi bazı detaylardan yola çıkarak geleceğe dair çok önemli bilgiler veren bir gizli ilimdir.

Bu yazımızda yıldızname falı ile hangi konularda bilgi verildiği, falın nasıl açıldığını, yıldızname adlı kitabın ne olduğunu, yıldıznamelere başvurmanın riskleri hakkında ayrıntılı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu hususlarda 7 soru sorup cevaplarını sizler için derledik.

İşte 7 soruda yıldızname hakkında her şey

Yıldızname falı adını nereden almaktadır?

Yıldızname falı, burçlar ve yıldız sistemlerinin insanın kaderi üzerinde etkili olduğunu iddia eden uygulama alanıdır. Temelleri gizli ilimlere dayanır. Yıldızname falına benzer uygulamalar ilk defa Eski Mısır’da görülmüştür.

  • Burada bizim bahsettiğimiz yıldızname falı ise bu eski uygulamaların İslami gelenekle birleşmiş halidir.

Yıldızname falı günümüzdeki astroloji ilminin atasıdır. Ancak yıldıznamenin astrolojiden çok daha derin bir bilgi gerektirdiğini de ifade etmekte fayda vardır.

Yıldızname falı ile Yıldızname kitabı arasında bir ilgi var mıdır?

Yıldızname falının temelleri aslında ilkçağ medeniyetlerine dayanmaktadır ve o dönemlerde “arş ilmi” olarak bilinmektedir.  Ancak İmam Caferi Sadık’ın “Yıldızname” kitabının çıkmasından sonra bu uygulamalar tüm dünyada “yıldızname” adıyla anılmıştır.

İmam Caferi Sadık’ın bu meşhur kitabı Türkçe’ye de defalarca çevrilmiştir. Bu kitaba bir büyü kitabıymış gibi sarılan pek çok okur “aradığını bulamamıştır.” Çünkü eser her şeyden önce bir kültürel derlemedir ve falcılıkla bir alakası yoktur. Ancak eserin sembolik dilinden ötürü kitap bazı çevrelerce kötü amaçlar için yanlış lanse edilmiştir.

Yıldızname kitabının yazarı İmam Caferi Sadık kimdir?

Yıldızname kitabının yazarı İmam Caferi Sadık, İslam dünyasının yetiştirdiği büyük alimlerden biridir ve Hz. Ali’nin torununun torunudur. 12 imamın 6’ncısı olup pek çok kitap yazmış ve pek çok alimin yetişmesini sağlamıştır. Hatta Hanefilik mezhebinin kurucusu İmam-ı Hanefi’yi de yetiştiren odur.

İmam Caferi Sadık’a bağlı “Caferilik” mezhebi de yaygın mezheplerden biridir ve Türkiye’de de önemli bir Caferi kitle bulunmaktadır.

Yıldızname kitabında anlatılan konular nelerdir?

Yıldızname kitabında fal ve büyü ile bilgiler bulunmamaktadır. Ancak eser yıldız sistemleri, burçlar, esmalar, gezegenlerin konumları, insanların ruhsal yapısı vb. pek çok konuda bilgiler vermektedir.

Konu yelpazesinin bu kadar geniş olmasından ötürü pek çok büyü kitabına da esin kaynağı olmuştur. Kitabın kendisi bir havas kitabı olmamasına rağmen pek çok insan tarafından bir büyü ve fal kitabı olarak kabul edilmiştir.

Kitabın içeriğinde gizli ilimlere ait pek çok sembol ve ebced hesabına dayanan çok sayıda ifade olduğundan uzman kişilerin dışındaki normal okurların bu eseri okuyup anlaması oldukça güçtür.

Yıldızname falı nasıl açılır ve fal sırasında kişiye ne tür bilgiler verilir?

Yıldızname kitabından sonra pek çok sahte yıldızname kitabı çıkmıştır. Bu kitaplarda burçlar ve ebced cetvelleri hazırlanmıştır. Bunların yardımıyla kişilerin gelecekleri hakkında bilgiler verildiği iddiasında bulunulmuştur.

Bu kitaplardan faydalanarak yıldız falı açan kişiler sırasıyla şu uygulamaları yapmaktadır:

Önce kişinin adı Arap alfabesine göre yazılır ve kişinin ismindeki harflerin niteliğine göre hesaplamalar yapılır.

Kişinin doğduğu yıl ve doğduğu ay öğrenilmeye çalışılır. Eğer bu bilgiler net değilse ona göre ortalama bir zaman aralığı tayin edilir.

Falı açılacak kişinin annesinin adındaki harfler de dikkate alınarak “Yıldızname” kitabındaki ilgili sayfa açılır ve burada yazan bilgiler okunur.

Eğer verilen bilgilerde herhangi bir değişiklik yapılırsa falın aktaracağı tüm bilgiler değişir. Çünkü hesaplama sonunda “Yıldızname”den okunacak sayfa değişecektir.

Yıldızname kitabındaki ilgili sayfadan kişiye şu konularda geleceğe dair bilgiler verilir:

Ne zaman ciddi bir hastalık geçireceği ( hatta bazen doğrudan hastalığın adı da söylenmektedir)

  • Ne zaman evleneceği veya boşanacağı
  • İleride zengin olup olmayacağı
  • Kişiye ihanet edebilecek kişiler hakkında uyarılar
  • Kişinin başına gelebilecek kimi musibetler hakkında uyarılar
  • Kişinin ne zaman ve nasıl vefat edeceği konusunda bilgiler

Dikkat edilirse yıldızname falı ile kişiye bilgi verilen konular son derece ilgi çekicidir. Bu bakımdan en “mantıklı” kişiler dahi yeri geldiğinde bu fala başvurmaktan kendilerini alıkoyamamışlardır.

Yıldızname falı ile bildirilenlere ne ölçüde itibar edilmelidir?

İslam inancına göre gaybı (bilinmeyenleri) bilecek olan yalnız ve ancak Allah’tır. Allah dışında kimse gayb üzerine bilgi veremez.

Bir kişinin ileride hastalanacağını, mutlu ya da mutsuz olacağını, zenginleşeceğini vb önemli hadiseleri hiç kimse bilemez. Çünkü bu tarz bilgi Allah katındadır ve kulların hiçbir uygulama ile bu bilgilere ulaşması mümkün değildir. Bu bakımdan yıldıznamelerde geçen bilgilere kesinlikle itibar etmemek gerekmektedir.

Yıldızname falı açtırmak günah mıdır?

Evet, yıldızname falı da dahil olmak üzere her türlü fal ve büyü uygulaması dinen caiz değildir. Kuran-ı Kerim’de her türlü fal okunun ve büyünün yasaklandığı kesin bir dille ifade edilmiştir.

İslam alimleri de büyü yapmanın ve fal açmanın “kebairi ekabir” yani “büyük günah” olduğunu buyurmuşlardır.

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

blank blank blank blank

blank blank blank blank blank

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce okuyucu yorumu sizi bekliyor olacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*