Seven Erkek Nasıl Davranır, Bu Tüyolar Kaçmaz!

seven erkek nasıl davranır

Aşk belirtilerini öğrenin, erkeğin duygularından emin olun

Erkeğin sizinle ilgili neler hissettiğini öğrenmek aslında hiç de zor değil. Yeter ki hangi ayrıntılara bakacağınızı bilin. Erkekler duygularını sözcüklerle açıkça ifade etmekte pek başarılı sayılmazlar. Bu nedenle onların duygularını itiraf etmesini beklemek yanlış olur. Yapılması gereken dikkatli bir gözlemle erkeğin beden dilini ve davranışlarını okumaktır. Çünkü erkeğin diliyle söyleyeceğinden çok daha fazlasını beden dili ve günlük yaşamdaki tavırları söylemektedir.

Peki hangi detaylar erkeğin sevdiğine işaret sayılır? Erkeğin hangi davranışları kalbinin aşkla çarptığının kanıtıdır? Yanıtları sizler için araştırdık. İşte seven erkeğin belirleyici özellikleri:

Erkeğin rutin yaşamını sadece bir şey değiştirebilir: aşk

Erkekler alışkanlıklar üzerine kurulmuş bir yaşam sürdürürler. Günlük olarak yaptıkları rutin davranışlar vardır. Ayrıca yaşam standartları ve tercihleri de bellidir.

Erkeğin “çerçevesi belirlenmiş bu yaşam tarzı” ona büyük rahatlık sağlar. Çünkü bu yaşamda sürprizlere yer yoktur. Her şey önceden bellidir. “Yarın nasıl olacak?” endişesi yoktur. Erkek bilir ki yarın da bugün gibi olacaktır. Yani her şey yolundadır.

Erkeğin rutin yaşamını değiştirecek tek güç “aşk”tır. Erkekler aşık olduktan sonra standart hale gelmiş yaşamında art arda değişiklikler olur. Bu değişim çevrede bulunan insanlar tarafından hemen fark edilir.

Aşk ile birlikte erkeklerin yaşamında değişen durumları şöyle sıralamak mümkündür:

Aktif bir yaşam sürdürmek

Erkek aşık olduktan sonra pasif yaşamdan aktif yaşama geçer. Daha hareketli olur. İş yerinde ve ailede her tarafa koşturur. Hatta yaşı geçtiği halde aşık olduktan sonra genç gibi davranan kişiler de vardır. Aşkın pozitif enerjisi erkeğin daha girişken ve atılgan olmasını sağlar.

Dış görünüşüne önem vermek

Erkek üstüne başına dikkat etmeye başlar. Yeni kıyafetler alır. Kuaförde daha fazla zaman geçirir. Güzel görünmek için diş temizletme, saç ektirme, epilasyon, kilo verme gibi çabalar gösterebilir.

Hayatından bazı kişileri çıkarır

Erkekler aşık oldukları zaman bazı kişileri yaşamlarından çıkarırlar. Çünkü artık boşa geçirilecek bir dakikaları dahi yoktur ve tüm enerjilerini sevdikleri kadına ayırmak isterler. Bu nedenle de “fazlalık” olarak gördükleri insanları cesurca yaşamlarından çıkarırlar.

Yeni hobilere yönelmek

Daha önce rahatını bozmamak için ertelediği bazı hobilere yönelebilir. Bu hobisini geliştirerek insanların gözüne daha karizmatik görünmeye çalışabilir.

seven erkek nasıl davranır

Beden dili detaylarına göre seven erkek nasıl davranır?

Erkeklerin aşık olmaya başladıktan sonra dışa vurdukları bariz beden dili detayları şunlardır:

Gözleriyle de gülümsemek

Aşık erkek sevdiği kadına gülümserken bütün yüzüne yayılan kocaman bir gülümseme görülür. Yani sadece ağız çevresinde büzülmeler olmaz. Göz çevresi de dahil olmak üzere bütün yüzünde kasılma olur ve samimi bir gülümseme hemen fark edilir.

Ayak uçları size dönük olur

Otururken ayak uçları sevdiği kadına dönük olur. Erkek karşısındaki kişiye olumlu duygular beslediğinde ayak uçları ona dönük olur. Şayet erkek karşısındaki kişiden hoşlanmıyorsa ayak uçları başka taraflara bakmaktadır.

Uzun ve dikkatli bakışlar

Seven erkek normalden uzun süren bakışlarla bakar. Ancak çoğu zaman bu uzun bakışlarla çevredeki insanların da dikkatini çektiğinin farkında değildir.

Elinde ya bir anahtar vardır ya da başka bir şey

Duygu yoğunluğu nedeniyle aşık erkekler ellerine adeta söz geçiremezler. Erkek heyecanını bastırmak için anahtar, telefon veya başka bir eşyadan yardım alır. Erkek sevdiği kadının karşısında iken devamlı bunlarla oynar. Çünkü bu eşyalar elinden alınırsa hemen strese girer ve duygularının açığa çıktığı endişesine kapılır.

Hafifçe öne eğilmek

Normalde başını ve omuzlarını dik tutan erkeğin sevdiği kadının karşısında duruşu hemen değişir. Aşık erkekler sevdikleri kadının karşısında iken hafifçe öne eğilerek konuşurlar.

Kemeri veya kravatı ile oynamak

Hemen fark edilebilecek bir “kur yapma davranışı”dır. Diğer aşk belirtilerinden farkı yoğun cinsel istek mesajı da vermesidir. Hoşlandığı kadının karşısında kemeri veya kravatı ile oynayan erkek farkında olmadan “birlikte olma isteğini” yansıtmaktadır.

seven erkek nasıl davranır

Sosyal ortamda seven erkek nasıl davranır?

Seven erkekler sosyal ortamda farklı davranışlar sergileyerek duygularını ele verirler. Şu davranışlar erkeklerin aşk belirtileri sayılmaktadır:

Birkaç kelimelik kısa iltifatlar

Kadının yaptığı güzel bir iş için veya kadının ilginç bir tercihi için erkeğin kısa bir iltifatta bulunması çok önemli mesajlar verir. Bazen erkeğin “Çok güzel olmuş.” diyerek ifade ettiği basit bir cümle, büyük bir hayranlığın göstergesi olabilir. Eğer erkek her fırsatta böylesine küçük iltifatlarda bulunuyorsa bu durum “söyleyemediği özel duyguların ifadesi” sayılmalıdır.

Geniş ve değerli bir sosyal çevresi olduğunu göstermeye çalışır

Kendisini kadına alımlı göstermek isteyen erkekler sosyal çevrelerini daha “geniş ve değerli” göstermeye çalışır. Erkek çoğu zaman ailesi ve arkadaşları hakkında gerçekçi olmayan ifadelerde bulunur. Aşık erkeklerin sosyal çevrelerini abartılı biçimde “önemli” göstermeye çalıştıkları bilinmektedir.

Koruma içgüdüsü

Erkek aşık olduğu kadını tüm tehlikelerden korumak ister. Aslında çoğu zaman kadının tehlikede falan olduğu yoktur. Sadece erkek böyle bir algı içindedir ve hissettiği duyguların etkisiyle korumacı davranışlar sergiler.

Koruma içgüdüsüne sahip erkekler iki yerde kendilerini hemen belli ederler. Bu yerlerden birincisi kalabalık ortamlardır. Erkekler düğün, konser, parti gibi kalabalık ortamlarda sevdikleri kadını devamlı gözleri ile takip eder. Koruma güdüsünün bariz şekilde belli olduğu diğer yer ise yolculuklardır. Erkekler yolculuk sırasında sevdikleri kadını bir an olsun yalnız bırakmazlar.

İradeli ve güçlü erkek

Erkeğin aşık olduktan sonra iş yerinde ve aile ortamında daha fazla öne çıkmaya çalıştığı bilinmektedir. İradesini ve gücünü çekinmeden ortaya koyan erkek “Ben bu aşkı yaşayabilecek iradeye ve güce sahibim, kendime güveniyorum.” mesajı vermektedir.

Yaşı ilerlemiş erkekler bu duyguyu çok iyi bilmektedir. Çünkü yaşamlarının bir döneminde aynı şeyleri onlar da yaşamışlardır. İşte bu nedenle aşık olan, nişanlanan veya yeni evlenen erkeklerin rahatsız edici bazı çıkışlarına hoşgörü ile yaklaşırlar.

Size değer verdiğini açıkça gösterir

Aşkın en büyük belirtisi karşıdaki kişiye değer vermektir. Eğer bir erkek size özel olduğunuzu hissettiriyorsa sizi seviyor demektir. Bazı erkeklerin hoşlandıkları kadınla güzel bir diyalog kurmak yerine ilişkiyi tartışma üzerine kurdukları da bilinmektedir. Ancak bu tarzda olumsuz ilişki geliştiren erkeklerin sayısı oldukça azdır. Üstelik ilişkiye bu şekilde yanlış yaklaşan erkeklerle mutluluğu yakalamak da çok zordur.

Aşık erkeğin hissettiği sevgi kadar “saygı da duyduğunu” bilmek gerekir. Kadının tercihlerine, fikirlerine ve duygularına değer veren bir erkeğin aşık olduğunu söylemek mümkündür. Tabi bu şekilde saygılı davranabilen erkeklerin kadın tarafından da “aşık olmaya layık bir kişi” olarak görüldüklerini ifade etmek gerekir.

Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti ile ilgili okuyucu yorumları herkesi şaşırtıyor, bizi de gerçekten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Buraya tıklayıp bu değerli eseri (Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti'ni) indirin.

 

Seven Erkek Nasıl Davranır, Bu Tüyolar Kaçmaz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön