Rüyada Zürafa Görmek Müjde mi Musibet mi?

rüyada zürafa görmek

Rüyada Zürafa Sürüsü Görmek

Rüyada zürafa sürüsü gören kişilerin pek çok sıkıntı ile karşı karşıya gelecekleri ve çaresiz duruma düşecekleri ifade edilmektedir.

Bu rüyayı gören kişilerin ömürlerinin en kötü dönemlerini yaşayacakları yorumu yapılmaktadır. Bu rüya üzerine fikir beyan eden büyük alimler kişinin umutsuzluğa düşmeden çalışması gerektiğini ve her zaman yüce Allah’a şükrederek dua etmesinin feraha ulaşmasında etkili olacağı ifade edilmiştir.

Rüyada Zürafanın Sırtına Bindiğini Görmek

Bir kişiyi rüyada zürafanın sırtına bindiğini görürse çok müjdeli bir rüya gördüğünü bilmelidir. Zira bu rüya en hayırlı rüyalar kategorisinde kabul edilmektedir.

Rüyada zürafaya bindiğini görmek düşmanlarına karşı zafer kazanmak, faydalı bir iş yaparak insanların takdirini kazanmak, toplumda büyük itibar elde etmek ve arzuladığı büyük başarıyı yakalamak gibi müjdeli durumların habercisi sayılmaktadır.

Rüyada Zürafa Yavrusu Görmek

Evli şahıslar için rüyada zürafa yavrusu görmek güzel bir yolculuk yapmak manasında tabir edilmektedir.

Evlilik çağındaki kişiler için bu rüya hayırlı bir kısmet ile tabir olunmaktadır.

Gebe bir kadının rüyasında zürafa yavrusu görmesi ise kız evlat sahibi olmak biçiminde yorumlanmaktadır.

Rüyada Küçük Zürafa Görmek

Rüyada normalden küçük zürafa gören kişilerin diğer insanları küçümsedikleri ifade edilmektedir. Rüya sahibi anlamsız bir kibir duygusuna kapılmakta ve başka insanlara yukarıdan bakmaktadır.

Kibirli davranmak ve diğer insanları kendisinden küçük görmek İslam ahlakına uygun bir davranış değildir. Bu rüyayı gören kişilerin büyüklenmekten vazgeçmesi ve daha alçakgönüllü davranması isabetli olacaktır.

Rüyada Hasta ya da Sakat Zürafa Görmek

Bir kişiye veya bir varlığa uzun süre kin beslemek anlamında tabir edilir. Rüya sahibi hissettiği öfke nöbetlerinden ötürü gerçekleri görememekte ve yanlış kararlar almaktadır.

Bu rüya kişiye öfkesine teslim olmamasını ve olaylara mantığa uygun şekilde yaklaşım sergilenmesini telkin etmektedir.

Rüyada sakat zürafa görmeyi iyi başlayan bir şeyin zamanla bozulması biçiminde tabir eden alimler de bulunmaktadır.

Rüyada Ev İçinde Zürafa Görmek

Kişinin rüyasında ev içinde zürafa görmesi sinsi düşman anlamında tabir edilir. Buna göre rüya sahibinin yakın çevresinde bulunan ve kendisine zarar vermeyi düşünen insanların varlığı söz konusudur. Bu kötü niyetli kişilere karşı tedbirli olmak rüya sahibinin faydasına olacaktır.

Rüyada ev içinde zürafa görmek bazı alimler tarafından aile bireylerine karşı sorumluluklarını yerine getirmemek biçiminde de tabir edilmiştir. Unutulmamalıdır ki kişinin ailesine karşı sorumlulukları tercihine bırakılmamıştır. Yani bir kişi ailesinden sorumludur. İstese de bu sorumluluktan kaçamaz. Bu manada rüya sahiplerinin ailevi sorumluluklar konusunda daha duyarlı olması büyük  önem arz etmektedir.

Rüyada Zürafa Saldırısına Uğramak

Kişinin ekonomik olarak çeşitli sıkıntılar yaşayacağını ve büyük paralar harcamak zorunda kalacağını beyan etmektedir. Aynı dönem içinde kişiyi yıpratacak çok masrafın çıkması manasındadır.

Rüyasında zürafa saldırısına uğradığını gören kişilerin tasarruf tedbirlerine dikkat etmeleri ve gereksiz harcamalar yapmaktan uzak durmaları faydalı olacaktır.

Bazı kaynaklarda rüyasında zürafa saldırısına uğramak ilahi bir ikaz olarak kabul edilmektedir. Buna göre kişinin gıybet ve dedikodu günahlarına bulaştığı ve bu günahlardan bir an  önce sakınmak gerektiği vurgulanmaktadır.

Rüyada Zürafa Öldürmek

Bir kişi rüyasında zürafa öldürdüğünü görürse özel yaşamda çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağını bilmelidir.

Bu rüya eşlerin ayrılması, ailelerin parçalanması veya telafisi mümkün olmayan ciddi kavgaların yaşanması anlamına gelmektedir.

Rüyada zürafa öldürdüğünü gören kişilerin ailevi meselelerde daha hoşgörülü davranarak sorunların büyümeden çözülmesini sağlamaları büyük önem taşımaktadır.

Rüyada Zürafa Beslemek

Rüyada zürafa beslediğini gören kişi uzun zamandır çalıştığı bir işte başarılı olacak yani verdiği emeğin karşılığını alacaktır. Özellikle iş yaşamındaki başarı anlamına gelen bir rüyadır.

Rüyada zürafa beslediğini görmek ilginç ve farklı deneyimler yaşayarak mutlu olmak anlamında da tabir edilmiştir.

Bazı kaynaklarda ise zürafa beslemek dengi olmayan bir kişi ile evlenmek biçiminde yorumlanmıştır. Bu rüyayı gören kişilere eş seçimi konusunda daha titiz davranmaları gerektiği bildirilmektedir.

rüyada zürafa görmek

Rüyada Farklı Renkte Zürafa Görmek

Bir kişiyi rüyada farklı renkler zürafa görürse kötü bir olaya tanık olacak ve bu nedenle psikolojik olarak yıpranacaktır. Söz konusu bu olayın travmaya sebep olabilecek kadar korkunç olacağı ifade edilmektedir.

Rüyada farklı renkte zürafa görmenin bir diğer anlamı ise haram mal yemektir. Rüya sahibinin helal olmayan yollardan gelir temin ettiğine işaret sayılan bu rüyanın mesajına kulak vermek isabetli olacaktır. Bu rüyayı gören kişi vakit kaybetmeden gelir kaynaklarını gözen geçirmeli ve sadece helal kazanç ile yetinmeyi bilmelidir.

Rüyada Zürafaların Ağaçtan Yaprak Yediğini Görmek

Rüyada hayvanların beslendiğini görmek bolluk bereket anlamında tabir edilmektedir. Rüyada zürafanın ağaçtan yaprak yediğini görmek de bu manada tabir edilmektedir.

Bir kişi rüyasında zürafaların beslendiğini görürse kısa sürede büyük servet elde ederek bulunduğu bölgenin en zengin kişilerinden biri haline gelecektir.

Rüyada Kafeste Zürafa Görmek

Rüya sahibinin bozulan ruh haline işaret eder. Kişinin vesveseden mustarip olduğunu ve psikolojik olarak bir çıkmaz içine girdiğini bildirir.

Rüyasında kafeste zürafa gören kişilere sağlıklı bir ruh haline sahip olmak için büyük alimlerin tavsiyelerine kulak vermeleri ve vesveseden kurtulma duaları ile kurtuluş çaresi aramaları tavsiye edilmektedir.

 

Rüyada Zürafa Görmek Müjde mi Musibet mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön