Rüyada Uçurtma Görmek Nedir, Bu 7 Tabire Dikkat

Rüyada Uçurtma Görmek İyiye mi Kötüye mi İşarettir?

Rüyada uçurtma görmek genel olarak kötü durumlara delalet etmektedir. Bu rüya maddi yaşamda ve özel hayatta karşılaşılacak sıkıntıların habercisi sayılmaktadır.

  • Ancak nadir de olsa rüyada uçurtma görmek bazen müjdeli durumlara da işaret eder. Bu konuda belirleyici olan husus rüyada görülen uçurtmanın özellikleri ile uçurma biçimidir.

Bu yazımızda rüyada uçurtma görmek ile alakalı 7 önemli detayın tabirine yer verilmiştir. Rüyanızdan hatırladığınız tüm ayrıntıların yorumuna teker teker bakarak net bir sonuca ulaşmanız en isabetli tercih olacaktır.

İşte rüyada uçurtma görmek ile ilgili bilinmesi gereken önemli hususlar

Rüyada Uçurtma Uçurmak

Rüyada uçurtma uçurup eğlendiğini görmek kendisine ve ailesine faydası dokunmayacak boş işlerle zaman öldürmek anlamında tabir edilmiştir. Bu rüya aynı zamanda sorumluluklarını yerine getirmemek anlamına da gelir. Rüyasında uçurtma uçurduğunu gören kişilerin yaşamlarını daha ciddi biçimde sürdürmeye gayret etmesi büyük önem taşımaktadır.

Rüyada uçurtmasının çok yükseğe çıktığını görmek ise yalan konuşarak kendisini zor duruma sokmak anlamında tabir edilmiştir. Rüya sahibinin söyleyeceği bir yalan neticesinde çeşitli sıkıntılar yaşamasıdır. Bu rüyayı gören kişilerin şartlar ne olursa olsun her zaman dürüst davranmaları faydalarına olacaktır.

Kişinin rüyasında sevdikleriyle birlikte uçurtma uçurduğunu görmesi uzak bir memlekete yapılacak yolculuk anlamında tabir edilmiştir. Rüyada nefret edilen insanlarla birlikte uçurtma uçurduğunu görmek ise bir müddet sağlık sorunları ile mücadele etmek anlamında yorumlanır. Ancak söz konusu hastalıkların kalıcı olmayacağı ve rüya sahibinin bir süre sonra sağlığına kavuşacağı da ifade edilmektedir.

Rüyada Uçurtmanın Düştüğünü Görmek

Kişinin rüyada uçurtmasının düştüğünü görmesi aile fertlerini ihmal etmesi anlamında tabir edilir. Kişinin ailevi konularda üzerine düşeni yapmaması biçiminde yorumlanır.

Rüyada uçurtma ipinin koptuğunu görmek peş peşe yaşanacak sıkıntılı olaylara delalet eder. Kişinin art arda gelecek sorunlar nedeniyle üzüntü yaşayacağı belirtilmektedir. Bu rüyayı gören şahısların kendilerini bekleyen sıkıntılı sürece hazırlıklı olmaları faydalı olacaktır.

Kişinin rüyasında uçurtmasının evin çatısına indiğini görmesi düğün merasimine delalet eder. Söz konusu düğün bizzat rüya sahibinin olabileceği gibi aile içinden başka bir ferdin de olabilir.

Rüyada uçurtmayı gökyüzünde kaybetmek hayal kırıklığı biçiminde yorumlanmıştır. Rüya sahibinin uzun süredir yapmayı planladığı bir işte aradığını bulamaması demektir. Bu rüya bazı eserlerde sevilen bir dostun vefat etmesi biçiminde de tabir edilmiştir.

Rüyada uçurtmasının ağaca ya da tellere takıldığını görmek aile fertlerinden birisinin yapacağı bir hata nedeniyle çeşitli sıkıntılar yaşamak biçiminde tabir edilmiştir. Yani kişinin bizzat herhangi bir suçu olmamasına rağmen ailesinden bir şahıs yüzünden ciddi sorunlarla karşı karşıya kalması demektir.

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

blank blank blank blank

blank blank blank blank blank

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce okuyucu yorumu sizi bekliyor olacak.

 

Rüyada Görülen Uçurtmanın Özellikleri Tabir Üzerinde Etkilidir

Kişinin rüyasında güzel bir uçurtma görmesi psikolojisinin bozuk olduğunu ve kendisini üstün gördüğünü bildirir. Büyük alimler rüyada renkli ve güzel uçurtma görmenin kibirli davranmanın işareti olduğunu bildirmişlerdir. Rüyada biçimsiz ve yırtık uçurtma görmek ise kişinin üstüne vazife olmayan konularda konuştuğunu yani dedikodu günahına bulaştığını bildirir.

Rüyada farklı biçimde yapılmış uçurtma görmek karşı cinsten biriyle büyük bir tartışma yaşamak anlamındadır. Münakaşa edilecek bu kişi rüya sahibinin eşi veya sevgilisi olabileceği gibi karşı cinsten herhangi bir şahıs da olabilir.

Görüldüğü üzere rüyada uçurtma görmenin tüm yorumları olumsuzdur. Bu itibarla rüya gören kişinin ifade edilen bu ilahi mesajlara kulak vermesi en doğru yol olacaktır.

Rüyada Uçurtma Satın Almak

Kişinin rüyada uçurtma satın aldığını görmesi yeni bir meslek veya yeni bir dil öğrenmek biçiminde tabir edilmiştir. Söz konusu bu işin rüya sahibi için daha faydalı olacağı yorumu yapılmaktadır.

Rüyada kendisine uçurtma hediye edildiğini görmek ise müjdeli bir haber alarak sevinmek anlamında yorumlanmaktadır.

Rüyada uçurtma satmak ise daha farklı bir konuya işaret etmektedir. Bu rüyayı görenlerin çevrelerinde olup biten gelişmelerden haberdar olmadıkları yorumu yapılır. Rüya sahibinin basireti bağlanmıştır ve çevresinde olan olayları net bir şekilde görememektedir. Rüyasında uçurtma sattığını gören insanlara duygularına göre hareket etmemeleri ve olayların arkasındaki asıl sebepleri çözmek için daha dikkatli olmaları önerilmektedir. Bu rüya adeta “Gözünü dört aç ve çevremde meydana gelen olayların asıl yüzünü gör!” mesajı vermektedir.

Rüyada Çok Büyük Uçurtma ile Çok Küçük Uçurtma Görmenin Farkı

Rüyasında çok büyük uçurtma gören kişiler toplumda önemli bir itibar elde ederek lider konumuna yükseleceklerdir. Halka öncülük eden ve pek çok insanı peşinden sürükleyen bazı büyük liderler bu konuma yükselmeden önce rüyalarında büyük uçurtma gördüklerini ifade etmişlerdir.

Rüyada normalden küçük uçurtma görmek ise kişinin cimri davranışlarına delalet eder. Rüya sahibinin en önemli ihtiyaçlarını giderme konusunda dahi cimri davrandığını bildirir. Tutumlu olmayı abartarak kendisine eziyet etmek ve sevdiklerini üzmek demektir. Rüyasında çok küçük uçurtma gören kişilerin daha cömert davranmaya dikkat etmeleri tavsiye edilmektedir.

Rüyada Uçurtmaya Binerek Uçtuğunu Görmek

İki olumsuz durumun işareti kabul edilmiştir:

  1. Rüya sahibi nefsine uyarak çeşitli hatalar yapacaktır.
  2. Rüya sahibi sevdiği bir insanla tartışarak onu kaybedecektir.

Rüyanın her iki yorumu da kişinin kendi hatasından ötürü kayıplar yaşaması anlamına gelmektedir. Bu nedenle rüya sahibinin davranışlarına çekidüzen vermesi büyük önem arz etmektedir. Bu rüya görüldüğünde rüya sahibi henüz söz konusu hataları yapmamıştır. Dolayısıyla rüya, kişiye önceden tedbirli davranarak bu zararlardan kendisini koruması açısından fırsat da sunmaktadır. Rüya sahiplerinin bu rüyanın mesajını ciddiye alması ve hata yapmaktan kaçınması en doğru seçim olacaktır.

Rüyada Uçurtma Yapmak

Uçurtma ile ilgili rüyalar genellikle olumsuz kabul edilirken bir insanın rüyasında uçurtma yaptığını görmesi büyük müjde anlamına gelir. Bu rüya kişinin hayatının tüm aşamalarında olumlu gelişmelerin olacağını haber verir.

Özel hayatta mutluluğu yakalamak, murat edilen hedeflere ulaşmak, maddi sıkıntılardan kurtulmak ve başarı elde etmek gibi anlamları vardır.

Ancak kişinin uçurtma yaparken birçok sorunla karşılaştığını ve güzel bir uçurtma yapamadığını görmesi çeşitli sıkıntılar yaşanacağını bildirir.

Rüyada vefat etmiş bir insanla birlikte uçurtma yaptığını görmek genellikle rüya sahiplerini korkutur ve ölüm habercisi sayılır. Halbuki bu rüyanın anlamı haram mal yemektir. Kişinin meşru olmayan yollardan gelir elde etmesi ve bu geliri ailesiyle birlikte yiyerek günaha bulaşmasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*