Özgüvenin Temel Dinamikleri Seti Üzerine Ayrıntılı Bir Analiz

Özgüvenin Temel Dinamikleri  adlı eserin künyesi hakkında bilgi verebilir misiniz?

Setin adı: Özgüvenin Temel Dinamikleri

Setin yazarı: M. Sırrı Özturan

Setin basım yeri ve yılı: İstanbul, 2017

Setteki eser sayısı: 5 adet kitap ve 1 görsel arşiv

Setin satıldığı ülkeler: Türkiye, Avrupa Birliği ülkeleri, Rusya, Amerika ve uluslararası yayın kurumlarına üye tüm ülkeler

Özgüvenin Temel Dinamikleri adlı eserin en önemli özelliği nedir?

Eseri özetle şu şekilde tarif etmek mümkün:

Özgüvenin Temel Dinamikleri seti aslında bir eğitim programı. Bu programda 5 adet kitap ve bir görsel arşiv bulunuyor.

Setin en önemli özelliği özgüven kavramının ne olduğunu kişiye öğretmesi ve neden özgüven sorunlarının yaşandığını kişiye açık açık göstermesi. Yani kişi bu eserle her şeyden önce özgüven eksikliğinin sebeplerini kavrıyor.

İkinci aşamada ise özgüvenin nasıl kazanılacağına dair metotlar öğretiliyor.

Böylece eserin önce özgüven eksikliğinin sebeplerini sonra da özgüven kazanma yollarını öğrettiğini söylemek yerinde olacaktır.

Üçüncü aşamada ise öyküler, özlü sözler ve görsellerle öğrenilen bilgiler pekiştirilip kalıcı hale getirilmektedir.

Özgüvenin Temel Dinamikleri adlı set bana neler kazandıracak?

Eser öncelikle okurlara özgüven kaybının ve özgüven kazanmanın doğuştan getirilen özellikler olmadığını gösteriyor. Sonraki aşamada ise nasıl özgüvenli bir birey olunacağının tüm metotlarını okurla paylaşıyor.

Böylece kişi kendisiyle daha barışık, daha cesur, daha aktif, daha başarılı ve en önemlisi daha mutlu bir yaşam sürmenin yollarını öğreniyor.

Özgüvenin Temel Dinamikleri adlı sette hangi kaynaklar var?

  • Özgüvenin Temel Dinamikleri Kitabı (Bu isim hem setin ismi hem de setteki birinci kitabın ismidir.)
  • Özgüven Başucu Kitabı
  • Özgüven Anketleri Kitabı
  • Din Büyüklerinden Özgüven Sözleri ve Açıklamaları
  • Özgüven ve Başarı Hikayeleri

Bu beş temel eser dışında bir de “Özgüven ve Cesaretle İlgili Görseller ve Özdeyişler” adlı bir arşiv de okurlara gönderilmektedir

Özgüvenin Temel Dinamikleri setindeki hangi kitapta neler anlatılıyor?

Sette bulunan kitapların içeriklerini şöyle özetlemek mümkün:

Özgüvenin Temel Dinamikleri Kitabı

Bu eser daha çok özgüven kayıplarının sebepleri üzerinde duruyor. Günlük yaşamda sıkça yapılan hatalar, yetiştirilme tarzı ile ilgili kusurlar ve özgüven kaybına neden olan her türlü durum bu ciltte ayrıntılı olarak işlenmiş.

Özgüven Başucu Kitabı

Bize göre setin en başarılı kitabını oluşturan bu ciltte 60’ın üzerinde özgüven arttırma tekniğine yer verilmiş.

Kitabın bir diğer önemli özelliği ise okuduğunuz her bir tekniğin günlük yaşamda bir karşılığının olması ve kişiliğiniz üzerinde kısa sürede olumlu etkiler yaratması.

Özgüven Anketleri Kitabı

Kişinin ne kadar özgüvene sahip olduğunu tespit etmesini sağlayacak özgün anketlerin bulunduğu ve kişinin kendisiyle yüzleşmesini sağlayacak veriler sunan başarılı bir çalışma.

Din Büyüklerinden Özgüven Sözleri ve Açıklamaları

Özgüveni ilk defa farklı bir bakış açısıyla değerlendirmenizi sağlayacak ilginç bir çalışma. Çünkü Türk psikoloji tarihinde ilk defa özgüven ile din büyüklerinin görüşlerini bir araya getiren ilginç bir derleme ile karşı karşıyayız. İnançlarınız ve bakış açınız ne olursa olsun bu kitabın ilginizi çekeceğini ve sizi şaşırtacağını düşünüyoruz.

Özgüven ve Başarı Hikayeleri

Setin yazarı bu ciltte birbirinden etkili onlarca öyküye yer veriyor ve böylece kişiyi özgüven kazanma yolunda ciddi biçimde motive ediyor.

“Özgüven ve Cesaretle İlgili Görseller ve Özdeyişler” adlı arşivde ise yaklaşık 250 ilgi çekici görsele ve özdeyişe yer verilmiş. Okur bu sözleri okuduğunda ve görselleri izlediğinde setin önceki kitaplarda öğrenmiş olduğu bilgileri daha güçlü şekilde anlamlandırıp kalıcı hale getiriyor.

Özgüvenin Temel Dinamikleri’nin faydasını ne zaman görmeye başlarım?

Setin faydasını birinci kitabı okumaya başlar başlamaz göreceğinizi söylemek mümkün. Ancak kişiliğinizdeki değişimleri fark etmenizi sağlayan asıl başarılı eser bize göre ikinci cilt. Yani Özgüven Başucu Kitabı adlı eser. Bu kitap bittiği zaman bakış açınızın ve davranışlarınızdan ciddi şekilde değiştiğini fark ediyorsunuz.

Set içindeki diğer kitapları da bitirdiğinizde kendinizdeki değişimin ne kadar köklü olduğunu hem siz anlayacaksınız hem de çevrenizde size bu yönlü epey olumlu yorum gelecektir.

Özgüvenin Temel Dinamikleri’nde anlamadığım yerleri kime sorup öğrenebilirim?

Diğer özgüven geliştirme kitaplarından farklı olarak bu set eser alındıktan sonra okuru kaderine terk etmiyor. Yayınevinin sadece bu set için açtığı bir mail hesabı var. Bu sayede istediğiniz soruyu bizzat eserin yazarına sorma şansınız var.

Setle ilgili anlamadığınız kısımları doğrudan yazara sorabilir ve en geç 48 saat içinde cevap alabilirsiniz.

Eserin yazarı M. Sırrı Özturan kimdir?

Özgüvenin Temel Dinamikleri setinin yazarı M. Sırrı Özturan, uzman bir psikolojik danışman. Yaptığı yüzlerce görüşmenin ve uzun yıllar süren araştırmaların sonucu yazdığı bu eserle okulların beğenisini kazanmış bir bilim adamı. Şu anda hala Türkiye’de yaşamakta olup bilimsel çalışmalarını sürdürmektedir.

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

blank blank blank blank

blank blank blank blank blank

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce okuyucu yorumu sizi bekliyor olacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*