Kuduriye Duası ile Yüzünüz Gülecek, Mahrum Kalmayın

Kuduriye duası aynı zamanda “şirinlik duası” hükmündedir

Ayrılıklar insanların duygu ve düşüncelerinde çeşitli hasarlar bırakır. Yani sevgililer tüm sorunları aşıp yeniden bir araya gelseler dahi bazı kırgınlıklar hala etkisini sürdürür. Bu bakımdan giden sevgilinin dönmesi kadar onun kalbinin kazanılması da büyük önem taşımaktadır.

Kuduriye duası hem geri getirme duası hem de şirinlik duası hükmündedir. Bu duayı okuyarak sevdiğine yeniden kavuşan kişi bambaşka bir hayat sürdürmeye başlar. Çünkü bu duayı okuyan müminlerin kalbi yumuşar ve geri gelen kişiye daha olumlu hisler beslemeye başlar. Aynı şekilde dua karşıdaki kişinin de tüm benliği ile bağlanmasına vesile olur. 

Kuduriye duası bir hafta boyunca her gece uyumadan önce okunur

Bu tesirli duaya bir hafta devam edilmesi tavsiye edilmektedir. Dua gece uyumadan önce okunur. Zaten özel hayatla ilgili duaların büyük bir kısmı yatsı namazından sonra ve uyumadan önce okunmaktadır.

Duaya cuma gecesi başlanması ve duanın perşembe gecesi bitirilmesi de büyük alimlerin tavsiyeleri arasındadır. 

Kuduriye duası okunan günlerde bir miktar sadaka vermenin faziletleri

Sadaka vermek duaların kabulünde zorunlu bir ön şart değildir. Yani müminler sadaka vermeden de el açıp isteklerinin gerçekleşmesi için niyazda bulunabilirler. 

Ancak dilek ve hacet duası okuyan müminlerin küçük de olsa bir miktar sadaka vermesi inşallah hayırlara vesile olmaktadır. Zira sadaka kaza-belayı def eder, malın bereketini artırır ve duaların kabulünde olumlu tesir gösterir.

Kuduriye duasını okuyan müminler ketum davranmalıdır

Kuduriye duasını okuyarak sevdiğini geri getirmek için niyazda bulunan insanların ulu orta konuşmaları doğu değildir. Özel hayatla ilgili mevzularda dua edildiğinde ketum davranmak yani dua hakkında konuşmamak en isabetli tercihtir. 

Duaların icabet görmesinde “içten duygularla el açmak” büyük önem taşır

Dua etmeden önce sessiz sakin bir yere geçmek, abdest almak, dua edilen günlerde bir miktar sadaka vermek ve dua ederken adabına uygun hareket etmek duanın kabulü açısından oldukça önemlidir. Ancak bütün bu hususlardan daha önemli olan bir şey vardır ki o da “duaların içten duygularla okunması”dır.

Tüm kalbi ile yüce Allah’a yönelen müminlerin duaları en makbul niyazlardır. Kişinin bütün samimiyetiyle el açması halinde inşallah elleri boş çevrilmeyecek ve duaları kabul görecektir.

Kuduriye duasının sözleri

Kuduriye duası nispeten uzun bir duadır. Duada geçen esmalar ile ayetlerin teşkili şöyledir:

 • Besmeleyi şerifin okunması
 • 7 adet esmanın başlarına “ya” nidası getirilerek zikredilmesi
 • Rum suresi 21. ayetin okunması
 • Meryem suresi 96. ayetin okunması
 • Nisa suresi 132. ayetin okunması
 • Yunus suresi 107. ayetin okunması 

Bu teşkil sırasına göre duanın tam sözleri şöyledir:

Bismillahirrahmanirrahim

 • Ya Kadir 
 • Ya Azim
 • Ya Müteâlî
 • Ya Vedud 
 • Ya Cami 
 • Ya Nafi
 • Ya Mucib 

Ve min ayatihı en haleka leküm min enfüsiküm ezvacel li teskünu ileyha ve ceale beyneküm meveddetev ve rahmeh inne fı zalike le ayatil li kavmiy yetefekkerun.

İnnellezıne amenu ve amilus salihati se yec’alü lehümür rahmanu vüdda.

Ve lillahi ma fis semavati ve ma fil ard ve kefa billahi vekıla.

Ve iy yemseskellahü bi durrin fe la kaşife lehu illa hu ve iy yüridke bi hayrin fe la radde li fadlih yüsıybü bihı mey yeşaü min ıbadih ve hüvel ğafurur rahıym. (amin)

Kuduriye duasının sözlerini ezberlemekte zorlanan müminlerin yazılı bir metinden faydalanarak dua sözlerini okuyabileceklerini de ifade etmek gerekir. 

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.)

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce okuyucu yorumu sizi bekliyor olacak.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*