İş İçin Dua Rızık Genişliğine Vesile Olur

İş için Dua Nasıl Tatbik Edilir, Tüm Detayları Öğrenmek İster misiniz?

Dua kapısı kişinin istediği zaman çalabiliyor olması adına oldukça faziletli bir kapıdır. Her gün yapılmasının yanı sıra dua, aslında her an da yapılabilmektedir. Allah katında sadece ondan dilemek ve istemek oldukça önemlidir. İş için dua ise birçok unsura bağlı olarak yapılabilmektedir.

Yeni başlayacağınız bir iş adına başvurulan dua olmaktadır. Bunun yanı sıra iş bulma konusunda sıkıntı yaşayanlar ya da bulmuş olduğu işlerden hiçbir fayda göremeyenler adına da yine etkili bir dua olmaktadır.

İş için Dua Hangi Durumlarda Okunmalıdır?

Günlük yaşamda işleriniz rayında gitmediği zamanlar olmuştur. Bu gibi durumlarda dua ederek Allah’tan yardım dilemek, kişilere bir nevi iç huzur yaşatmaktadır. Başlanılan tüm işler vaktinde hayır getirmediği gibi kimi zaman da bizleri şer ile karşı karşıya getirmektedir.

  • Bu gibi durumlarda da iş için dua oldukça etkili bir yöntem olmaktadır. Duanın fazileti tartışılmazken hangi durumlarda okunması gerektiği konusunda kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. İçinizden geçen her an bu duayı okuyabilirsiniz.

Özellikle de iş bulamama sıkıntısı ile karşı karşıya kalanlar, bir bunalım da yaşamaktadırlar. Bu nedenle de bu duaya başvurmanız sizleri rahatlatacaktır inşaallah. Sizlerin yanı sıra sevdiğiniz kişilerden de bu konuda sizlere dua etmesini isteyebilirsiniz. Böylece duanız birden çok dilde anılacaktır.

Peki İş için Dua Hangi Hallerde ve Hangi Vakitlerde Tesirli Olur?

Aslında  yapılan duaların her biri vakti gelince karşılık bulmaktadır. Bu nedenle de bizlere sabretmek düşmektedir. Özellikle de kalpten yapılmış olan dualar, samimiyet çerçevesinde olduğu için daha etkili olmaktadır.

  • İş için dua ise kişilerin iş hayatlarında yaşamış olduğu sorunlardan tutun da iş bulamama konusunda rastlanılan sıkıntılara kadar gidebilmektedir. Dua her vakitte tesirli olmasının yanı sıra bazı özel vakitlerde yer almaktadır.

Yağmur yağarken, bir cuma vakti, oruç açmadan önce sofrada yapılan dualar veya ezan okunurken tatbik edilen niyazlar, vakit itibari ile önem arz etmektedir. Bu nedenle de duaları aslında her içinizden geldiği an yapmanız sizin içtenliğinizi gösterecektir. Kendinizi kabul olunmuş dua sevinci ile bulmak aslında duanın gücünü de bizlere gösterecektir.

Şimdi En Mühim Soruyu İnceleyelim: İş için Dua Nasıl Yapılmalıdır?

Duadan önce farzlar dışında iki rekat namaz kıldıktan sonra, yalnızca Allah katından ve O’na asla şirk kasmadan yardım talep edilir, bu da bilhassa şu şekildedir ve aşağıdaki dualar Türkçe okunur:

  • “Allah’ım eğer bu iş benim için hayırlı ise bana devam etmeyi nasip eyle. Eğer hakkımda hayırlı değilse de kalbimi buna yaklaştır.” diye dua edilir ve bu ifadeler tam 7 kez tekrar edilir.
  • “Allahım biz aciziz sen ise hakkıyla her şeyi bilensin, Allah’ım yalnızca senden hayır diliyorum.”

Bu ifadelerle yapılan iş için dua, içtenlikle yapılırsa inşâallah etkili olacaktır. Bunun sonucunda da iş sizlerin sabrına kalmaktadır. Duam kabul olmuyor diye vazgeçmek yerine dua kapısı sürekli çalınmalıdır. Allah her duayı olumlu ya da olumsuz mutlaka kabul etmektedir. Sadece bizler hakkımızda şer olan olayları göremediğimiz için bazı duaların zamana ihtiyacı bulunmaktadır.

İş için Dua Türkçe Anlamı Neden Çok Önemlidir?

Duanın fazileti hakkında tartışmaya varılmaksızın faziletine de inanarak duayı okumak gerekmektedir. Bunun kapsamında ise iş için dua aslında her anlamda okunabilmektedir. Bu duanın iş bulma konusunda sıkıntı yaşamanın yanı sıra işle ilgili tüm sorunlarda da etkili olduğu bilinmektedir ve bu manada İslâm alimleri, duanın Türkçe okunması gerektiğini salık verir.

  • İşin sizin için hayırlı olması kadar iş bulamıyor olmak da söz konusudur. Bu gibi durumlarda da Allah katında ne hayırlı ise onu istemek gerekmektedir. Eğer iş bulmanız dahilinde daha kötü sorunlarla karşılaşmamak istiyorsanız, bu dua bir nevi hacet duası kategorisinde yer almaktadır.

Ayrıca her işin başında olduğu gibi duaya da besmele ile başlamak gerekmektedir. Son günlerde iş bulmanın sıkıntılı olduğu durumlarda genellikle bu dua okunmaktadır. Aynı zamanda da dilekte bulunurken helal kazanç getiren iş için dua etmeyi de asla ihmal etmemeli ve unutmamalıyız.

Şu tavsiyeye de bakın lütfen:

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.)

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce okuyucu yorumu sizi bekliyor olacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*