İnsanı Zırh Gibi Koruyan Beladan Kurtulma Duası

En Doğru Haliyle Beladan Kurtulma Duası Hakikaten Çok Tesirli

Eğer herhangi bir kişinin zulmüne maruz kaldıysanız ya da herhangi bir insan tarafından tehdit edildi iseniz veya herhangi bir musibet ve belanın kıskacında bulunduğunuzu hissediyorsanız, artık bu gibi sıkıntılardan müthiş bir dua sayesinde kurtulabilirsiniz ve yaşamış olduğunuz problemler Allah’ın izniyle geride kalabilir.

  • Fakat içinde bulunduğunuz darlık ve zorluk durumunu aşabilmenize vesile olacak beladan kurtulma duasını yapmadan evvel yazıyı sonuna kadar okuyup yaşananları dikkatli bir şekilde mercek altına almanız gerekecek.

Gerçekten de çok güçlü bir beladan kurtulma duası öğreneceksiniz, fakat öncesinde yaşanan olayları bilmek zorundasınız, şöyle ki:

Bir okurumuz beladan kurtulma duasını nasıl yaptığını ve bu sayede hayatında nelerin değiştiğini şöyle anlatıyor:

Beladan Kurtulma Duasının Etkisini Anlatan Bir Kişi

“Ben, yaşamış olduğum bazı olaylar neticesinde (daha doğrusu yanlış tercihler ve yanlış kararlar neticesinde) bir insanın işinden olmasına sebebiyet verdim. Yani onun ekmek kapısını kapatma gibi bir talihsizlik yaşadım. Sonrasında bu insanın arkadaşları ve akrabaları beni tehdit etmeye başladılar ve bana her şeyi yapabileceklerini söylemeye başladılar.

  • Ben de bu durum karşısında önlem almak istedim, fakat rüyamda bana bu beladan kurtulmanın tek yolunun beladan kurtulma duası olduğu aktarıldı.

Ben ilk etapta beladan kurtulma duasını yaptım, sonrasında gidip bu insanlarla konuşup hatalı olduğumu itiraf ettim, çok şükür bu insanlar beni anlayışla karşıladılar ve bu sıkıntı da tamamen geride kaldı.

  • Nihayetinde işine mani olduğum o insanın da yeniden iş bulduğunu ve yeniden güzellikler içerisinde yaşamaya başladığını gözlemledim. Bu durumu bir arkadaşıma anlattığında bu yaşananların tamamen Cenabı Hakk’ın fazileti ve nimeti olduğunu, beladan kurtulma duasının fazileti ve feyzi ile bu musibetlerden kurtulduğumu bana söyledi.”

Şimdi de bir başka okurumuzun beladan kurtulma duası ile alakalı deneyimini aktarıyoruz:

“Acayip bir şekilde borcun içine düşmüştüm ve borç batağı beni gittikçe kötü hale sokuyor, aşağı çekiyordu. Bu durumdan kurtulabilmek için ne yapacağımı bilememenin üzüntüsü içerisinde delifişek gibi oradan oraya koşturuyordum.

  • Böyle bir durumda rüyama giren bir yaşlı zatın bana beladan kurtulma duasını tavsiye etmesi üzerine bu duayı her gün uygulamaya başladım. Sonuç benim için şaşırtıcı ve mucizevi bir nitelikteydi.

Çünkü beladan kurtulma duası ile borç batağından kısa süre içerisinde kurtulup genişliğe kavuşarak harika bir gelir elde etmeye başladım.”

Peki Beladan Kurtulma Duası Nasıl Yapılmalı?

Evet, birkaç okurumuzun beladan kurtulma duası ile ilgili aktarımlarını sunduktan sonra şimdi bu duayı nasıl yapmanız gerektiğini anlatmaya başlayalım.

  • Evvela şunu dile getirelim ki beladan kurtulma duası Ya Rakib esması ile gerçekleştirilir ve şöyle yapılır:

Kişi sessiz bir yere geçip orada kıbleye doğru döner, beladan kurtulma ve musibetten uzaklaşma, sıkıntılardan azad olma ve problemleri geride bırakma niyetini de düşünerek 7 defa besmele çeker, ardından da 1 defa Fatiha Suresini okur ve sonrasında 21 defa Ya Rakib esmasını telaffuz eder.

İlginizi Çekecek: Hz Yunusun Duası

Kişi, 21 defa Ya Rakib esmasını telaffuz ettikten sonra ise şu sözcükleri dile getirir:

  • “İlahi maruz kalınan bütün sıkıntılar ve problemler senin imtihanının bir parçası ve bizi denemek maksadıyla kurguladığın dünyanın bir unsurudur. Şüphesiz Ya Rakib esmaül hüsnan ile kullarını daima gözetler ve onları sürekli koruyup kollarsın. Maruz kaldığım bu sıkıntı ve musibet, içinde bulunduğun bu darlık ve bela, beni rahatsız ettiği için artık bu sıkıntılardan kurtulmak, gönlümü ve ruhumu ferahlatmak ve senin varlığını hayatımda hissetmek istiyorum. Ne olur beladan ve sıkıntıdan, musibetten ve dertten, problemlerden ve rahatsız edici durumlardan beni uzaklaştırıp bana ferahlık ve genişlik, inşirah ve güzellik nasip eyle, amin.”

Beladan Kurtulma Duası Sonrasında Bilinmesi Gerekenler

Kişi bu duayı 3 defa okuduktan sonra 3 defa da İnşirah Suresini okur ve beladan kurtulma duasını bu şekilde bitirmiş olur.

Bu duayı yapan kişilerin içinde bulundukları kötü durumdan ve musibetten, sıkıntıdan ve dertten kurtulabilmek için duayı samimiyet içerisinde yapmaları gerektiği çok önemli bir noktadır.

  • Bununla birlikte dua yapılırken abdestli olmak, hatta dua öncesinde iki rekat nafile namaz kılmak da uygulamanın faziletini arttıracak ve duaya güç katacaktır inşallah.

Bu dua sayesinde birçok kişinin gerçekten hayat değiştirici bir konuma yükseldiğine ve içinde bulundukları dertleri bertaraf edecek bir pozisyona geldiklerine bizler de şahit olduğumuz için bu duaya itimat ederek ve gönülden inanarak uygulamanız gerekmektedir.

Şu tavsiyemiz de birçok insana fayda sağladığı gibi size de fayda sağlayacaktır:

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

blank blank blank blank

blank blank blank blank blank

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce okuyucu yorumu sizi bekliyor olacak.

 

İlginizi Çekecek: Tesirli Dualar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*