Her Türlü İstek için Okunan Çok Etkili 3 Dilek Duası

En Tesirli Dilek Duası ile Siz de Muhteşem Gelişmeler Yaşayacaksınız!

Bundan sonraki hayatınızda sonsuz bir kudrete müracaat etmenin mutluluğu içerisinde her türlü amacınızın ve her türlü dileğinizin kabul edilmesini ve mutluluk içerisinde yaşayarak huzura ermeyi istiyor musunuz?

Öyleyse bu yazıda en güzel dilek duası ile karşılaşacak ve bu dilek duasını uygun bir şekilde yaptıktan sonra Allah’ın izniyle her türlü muradınıza kavuşabilmenin huzurunu yaşayacaksınız.

  • Dolayısıyla bu yazıda aktaracağımız dilek duasının ayrıntılarını en ince noktasına kadar kavramaya çalışmalı ve öylece duayı tatbik ederek muradınıza kavuşabilmenin kapısını aralamaya başlamalısınız.

Evet, yukarıda da temas ettiğimiz gibi dilek duası sayesinde her türlü meşru amacınıza ulaşabilmenin huzuru içerisinde olacak ve daha güzel bir hayata kavuşarak her türlü meşru isteğinizin gerçekleştiğine şahit olacaksınız inşallah.

Dilek Duası Hangi Amaçlara Hizmet Eder?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi dilek duasını doğru bir şekilde uygulamanız halinde, her türlü meşru amacınıza ve içinde art niyet olmayan her türlü dileğinize kavuşmanın yolunu bulabileceksiniz.

  • Dolayısı ile “dilek duası hangi amaçlara hizmet eder” sorusuna “meşru olan her türlü dileğin ve isteğin gerçekleşmesine hizmet eder” şeklinde cevap vermek oldukça mümkündür.

Yani bu duayı uygun bir şekilde tatbik edip sonuca taşıdıktan sonra, daha önce isteyip de ulaşamadığınız ve şimdiye kadar hayalini kurduğunuz her türlü dilek ve murat için artık güzel adımlar atacağınızı göreceksiniz.

Dilek Duasının Kabulü için Nelere Dikkat Edilmeli?

Ne var ki özellikle internet aleminde dolaşan kirli ve sinsi bilgiler, dilek duası olarak takdim edilen birçok yanlış uygulamanın da bize ulaşmasına sebebiyet vermekte ve bir çok kıymetli müslüman, bu yanlış uygulamalar neticesinde yanlış yollara girebilmektedir.

İşte bu noktada size dilek duasının kabulü için hangi hususlara dikkat edilmesi gerektiğini de ayrıntılarıyla anlatmak zorundayız. Yazının bu kısmı gerçekten çok önemli olduğu için özellikle bundan sonraki birkaç maddeye son derece dikkat etmeli ve ardından da dilek duasının uygulama biçimine geçmelisiniz.

Dilek Duası ve Takdim Edilen Büyüler

Evet, internet biz müslümanlara çok ciddi katkılar sağlamakla birlikte, aynı zamanda her önüne gelen kişinin internet dünyasında cirit atması sonucunda bize dua adıyla takdim edilen birçok uygulamanın aslında büyü ve tılsım gibi kirli ve gayri meşru uygulamalar olduğunu gözlemlemekteyiz.

  • Bu durum, bir Müslüman için oldukça itici ve oldukça kaçınılası bir durumdur, dolayısı ile sizler de bundan sonra daha dikkatli olmalı ve “müslüman uyanık olmalıdır” düsturundan hareketle size dilek duası şeklinde takdim edilen ama birçoğu aslında büyü ve tılsım gibi kirli ve çirkin uygulamalardan ibaret olan şeylerden uzak durmalısınız.

Bununla birlikte yapacağınız dilek duasının kabulü için de daha önce büyü kirine bulaşmış iseniz, tövbe ve istiğfar ile Cenab-ı Haktan af dileyerek bu günahınızın O’nun katında affedilmesini talep etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: Karınca Duası Gerçeği

Dilek Duası ve Art Niyetli Tutum

Dilek duasının Cenab-ı Hak indinde kabule karin olabilmesinin en güzel yollarından birinin de kişinin art niyet taşımadan duayı tatbik etmesi ve bu değerli niyazı gerçekleştirirken herhangi bir insan hakkında kötü niyet taşımamasıdır.

  • Yani bu değerli duayı uygularken hiçbir art niyet taşımadan ve herhangi bir kişi hakkında kötülük düşüncesine kapılmadan duayı uygulamanız gerekmektedir.

Aksi takdirde birçok olumsuz durumla karşılaşıp hayatınızın akışında ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ayrıca dilek duasının kabulü için kişinin bütün içtenliği ve samimiyeti ile Allah’a yönelmesi ve herhangi bir kişi hakkında art niyet taşımadan duaya durması da çok önemli bir şarttır.

Dilek Duasının Niyeti

Ve elbette ki dilek duasının kabulünde belki de en önemli şartlardan birinin de niyet aşaması olduğunu ifade ederek bu aşamanın son derece değerli ve önemli olduğunun altını çizmek durumundayız.

Çünkü birçok insan, dilek duasını gerçekleştirirken bu uygulamanın niyetini ıskaladığı veya yanlış bir şekilde uyguladığı için bir türlü amacına ulaşamaz ve bunun problemi ile karşı karşıya kalır.

  • Oysaki din büyükleri ve İslam alimleri, bize herhangi bir duanın en değerli anahtarının niyet olduğunu ifade etmişler ve bu bağlamda kişinin niyet aşamasına dikkat etmesi gerektiğini bize bildirmişlerdir. Zaten aşağıda dilek duasının aşamalarını anlatırken ve hangi aşamada hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini izah ederken niyet kısmını da derli toplu bir şekilde anlatıp kafanızdaki soru işaretlerini dağıtmaya çalışacağız.

Yazının bundan sonraki kısımlarını daha dikkatli bir şekilde okursanız, muradınızın gerçekleşmesi önünde herhangi bir engel kalmayacağını göreceksiniz inşallah.

Dilek Duası Nasıl Yapılır?

Değerli mümin kardeşlerimiz, dilek duası yapılırken kişinin herhangi bir zaman diliminde ve herhangi bir vakitte bu duayı ygulayabileceği İslam alimleri ve din büyükleri tarafından bize aktarılan en değerli bilgilerden biridir.

Yani bu değerli duayı herhangi bir vakitte uygulamanız mümkündür, fakat duayı yaparken kendinizi hazır hissetmeniz ve Cenab-ı Hakk’a içtenlikle yönelme arzusu ile dolu olmanız gerekmektedir. Kısaca kendinizi Allah’a yakın ve uhrevi hislerle dolu hissettiğiniz herhangi bir zaman diliminde bu duayı uygulamaya başlayabilirsiniz.

İşte böyle bir vakitte (yani kendinizi Allah’a yakın hissettiğiniz herhangi bir zaman diliminde) sessiz bir yere geçerek dua uygulamasına başlayabilirsiniz. Şöyle ki:

  • Sessiz bir yere geçtikten sonra sizi 3-5 dakika boyunca hiç kimsenin rahatsız etmeyeceğinden emin olmalı ve bu emniyet içerisinde kıble istikametine dönerek ayaktayken gözlerinizi kapatıp niyetinize odaklanarak dilek duasını hangi niyet ile uygulamayı düşünüyorsanız, o niyeti derinden derine tefekkür etmeye çalışmalısınız.

Bu aşamada aynı zamanda Cenab-ı Hakk’ın sonsuz kudretini düşünüp O’nun sonsuz varlığı karşısında aciz bir kul olduğunuzu ve onun her şeye gücü yeten sonsuz kudretinin sizin ufacık dileğinizi gerçekleştirmeye de kadir olduğunu hissederek tamamen Allah’a yönelmeli ve kendinizi O’nun kudretine teslim etmelisiniz.

  • Bu aşamada gözleriniz kapalı bir şekilde niyetinize odaklanmış ve Allah’ın sonsuz kudretini düşünürken aynı zamanda 21 defa Euzu Besmele çekmelisiniz. Yani bu aşamada 21 defa Euzu billahi mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim mübarek ifadelerini okumalı ve bu ifadeleri telaffuz ederken kısık bir ses tonuyla ve içli bir şekilde Allah’a yönelmelisiniz.

Bu aşamayı bitirip niyetinize odaklı bir şekilde 21 defa Euzu Besmele çektikten sonra, şimdi artık gözlerinizi açıp dilek duasının ikinci aşamasını şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz:

Dilek Duası ve Mucizevi Ayetler

Bu aşamada gözlerinizi açıp dizüstü çökmeli ve ardından da şu mübarek ayet-i kerimeyi ellerinizi gökyüzüne kaldırıp 7 defa okumalısınız:

“Rabbişrah lî sadrî. Ve yessir lî emrî. Vahlul ukdeten min lisânî. Yefkahû kavlî.”

Bu mübarek ayet-i kerimeyi ellerinizi gökyüzüne kaldırıp 7 defa okuduktan sonra Cenab-ı Hakk’a şu değerli kelimelerle niyaz etmelisiniz:

  • “Allah’ım sana yönelen her insan mutluluğun ve huzurun iklimine yelken açar ve dünyadaki her türlü sıkıntıdan ve meşakkatli durumdan kurtulup en değerli ve en huzurlu anlarını yaşamaya başlar. İşte ben de senin mübarek iklimine yelken açarak huzuru yudumluyor ve sadettin kapısını çalmaya başlıyorum. Az önce senin mübarek besmele-i şerifini okuyarak odaklanmış olduğum niyetimin gerçekleşmesi maksadıyla senin kapını çalmış bulunmaktayım ve dileğimin en güzel şekilde amacına ulaşması için sana yönelen masum kalbimi ellerimle senin dergâh-ı merhametine arz etmekteyim. Allah’ım, okumuş olduğum besmele-i şerif hatırına ve telaffuz ettiğim ayet-i kerime hürmetine dilek duasının kabulünü bana göstererek beni onurlandır ve şereflendir. Amin.”

Bu değerli ve güzel kelimelerle Cenab-ı Hakk’a döndükten sonra, şimdi de dilek duasının 3. aşaması olan aşağıdaki kısım ile dua uygulamamıza devam etmeli ve şunları gerçekleştirmeliyiz:

Dilek Duası ve 2. Mucizevi Ayet

 

Bu aşamada yine aynı pozisyonda (yani gözlerimiz açık ve ellerimiz gökyüzüne kalkık bir vaziyette) iken şu ayet-i kerimeyi 3 defa okunmalıyız:

“Rabbenâ lâ tec’alnâ ma’al kavmiz zâlimiyn.”

Ardından da şu sözlerle Cenab-ı Hakk’a yönelmelisiniz:

  • “İlahi hikmetinin sonsuzluğu ve dergah-ı merhametinin genişliği ile kalbi dolan insanlar, dünya meşgalesi ile uğraşmak yerine uhrevi iklimlerde gezer ve Senin kudretinin tecellileri karşısında mest olarak hayatını devam ettirir. İşte ben de sermest olmuş bir şekilde senin kapına geldim ve sana yönelmenin huzuru içerisinde dergah-ı merhametinden dilekte bulunmaktayım. Kalpleri evirip çeviren kudretinin sonsuzluğu hatırına, az önce talep ettiğim ve niyetim ile arz etmeye çalıştığım arzumu gerçekleştir ve dilek duamın kabulü ile bana merhametini göster Allah’ım. Amin.”

Evet, bu değerli kelimelerle dilek duasının 3. ve son aşaması da bitmiş olacak. Eğer bu güzel uygulamayı uygun bir şekilde ve kurallarına riayet ederek yapabilirseniz, Allah’ın izniyle her türlü muradınızın (meşru olması şartıyla) gerçekleştiğini görecek ve mutlu olmaya başlayacaksınız.

Mavi Gül Yaprağına Okunan Dilek Duası

Bu dilek duası da mavi gül yaprağına okunur, duayı uyguladıktan sonra mavi gül yaprağı, cüzdan içinde saklanır, böylelikle Ya Fettah esması, size daima can suyu olur:

“Ya Fettah, kullar için geleceğe dair her emare belirsizdir, aciz varlıklar, bu işaretlerin hepsinden habersiz ve hatta bir dakika sonra dahi ne olacağından ümitsizdir, bu nedenle herkes senin yaratacağın gelecekten yeterince faydalanmak istiyor. Kapalı kapılar senin emrin ile açılır, kilitli dünyalar senin ışığın ile anahtar bulur, karanlık alemlerin gizemi ve esrarı senin nurun ile demet demet ışık olur. Senden mavi güle okuduğum bu dilek duası ile demet demet ışık, nur deryası ve güzel bir istikbal inşası istiyorum Ya Fettah.”

Mavi gül yaprağına okunacak bu dilek duası, cuma namazı sonrasında uygulanır, kadınlar da cuma namazının bitimini bekler, duayı öylece tatbik ederler.

Bir de akan suya karşı okunan dilek duası bulunmakta, onun da detayları ve sözleri aşağıda:

Akan Suya Karşı Okunan Dilek Duası

Akan bir su bulun ve bu suya karşı şu sözcükleri akşam ezanı vaktinde okuyun, çünkü bu dilek duası, tecrübeyle sabittir ki herkese fazlasıyla fazla sağlıyor, herkesin muradına erişmesinin yolunu açıyor:

“İlâhî, suların ve arı duru olan her nesnenin hükümdarı, yalan dolan olmadan yaşanan hayatların kurucu banisi, güzel prensipler ile hayat sürmek gerektiğini ifade buyuran kitapların göndereni, kılavuz istemez asiler için bile kurtuluş mücadelesi veren elçileri gönderen Rabbim, dilek duamı kabul buyur. Berrak suyun akışı, hikmetinin parlayıp sönen ama ezelden ebede dek devam eden ışığını hiçbir zaman sekteye uğratmaz, varlığın varlığımıza ödül, bereket, fazilet, basiret ve feraset katar. Katar katar gelen kervanlar, ne deneyimler ve envai çeşit yaşanmışlıklar geçirmiştir, ne ki hepsi senin aydınlık halk eden ışığından içmiş ve bu sayede hepsi sermest olup kendinden geçmiştir. Ben de sermest olup kendinden geçen ermiş insanların, mübarek güruhun ve fazilet dolu grubun içinde sonsuzluk bulmak için dilek duasını aziz eylediğin suyuna okuyorum, kabulünü buyur Allah’ım.” 

Fakat bu aşamada size çok önemli bir uyarıda bulunarak çok değerli bir kitap tavsiyesinde de bulunmak istiyoruz. Şöyle ki:

Dilek Duası ve Kenzül Dua Kitabı

Görmüş olduğumuz kadarıyla binlerce insanın hayatına adeta bir ışık huzmesi gibi giren ve onların hayatında ciddi değişimler yaşanmasına vesile olarak birçok kişiye huzur kaynağı olan Kenzül Dua kitabı, her türlü dilek ve her türlü murat için okunabilecek yüzlerce dua uygulaması ile dolu muazzam bir kaynak.

Dolayısı ile her müslümanın bu değerli kaynak eseri başucu kitabı haline getirmesi gerekir ve her müslüman, bu değerli duaları bilerek kendisini ve kainatı yoktan var eden Sonsuz Kudrete en doğru dualarla yönelmenin bilinci içerisinde olmalıdır.

Bununla birlikte Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı adıyla da bilinen Kenzül Dua Kitabı, şimdiye kadar binlerce insanın hayatında mucizevi değişimler yaşanmasına kapı aralamış, hatta birçok kişinin imkansız gördüğü değişimlerin ve dönüşümlerin yaşanmasını sağlamış muhteşem dualarla dolu. Zaten kitabın tanıtım sayfasında aktarılan bilgiler ve okuyucu yorumları bunun kanıtı mahiyetinde.

Şimdi bu değerli eseri indirip okumaya başlamak isteyenler için kitabın indirme linkini şuraya alıyoruz. (Şu bağlantıya tıklayıp Kenzül Dua Kitabı‘nı indirip okumaya başlayabilirsiniz.)

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

blank blank blank blank

blank blank blank blank blank

blank

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce okuyucu yorumu sizi bekliyor olacak.

 

Daha fazla duaya ulaşmak isterseniz, sitede biraz daha dolaşabilir ve bu güzel dualarla Allah’a yönelmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Örneğin şu yazı da dikkatinizi çekebilir: Telbiye Duası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*