Her Kapıyı Açan Anahtar Dualar Nelerdir, Nasıl Tesir Gösterir?

Her Kapıyı Açan Anahtar Dualar Ne Demektir, Hangi Durumlarda Okunur?

Hayatımızın her anında farkında olduğumuz ya da olmadığımız seçimlerle, olaylarla, kişilerle kaşı karşıya geliriz. Bu başımıza gelenlerin bizim hayrımıza olup olmadığını bilmediğimiz için ve hepsi için ayrı ayrı dua etmek de pek mümkün olmadığı için, sık sık her kapıyı açan anahtar dualar okursak, hayırlı bir hayatımız, helal ve bereketli bir kazancımız olur.

 • Hastalıklardan korunmak için
 • Sağlıklı bir hayatımızın olması için
 • Hayatımızda hayırlı ve iyi niyetli insanlarla beraber olabilmemiz için
 • Hayırlı bir işimiz ve bereketli kazancımız olması için
 • Haramdan ve günahlardan uzak durmak için

Bu dileklerimiz başta olmak üzere birçok dileğimizin gerçekleşmesi için her kapıyı açan anahtar dualar okunmalıdır.

Her Kapıyı Açan Anahtar Dua Kategorisinde Kabul Edilen Niyazlar Nelerdir?

Günlük hayatımızda aklımıza geldiğinde, fırsat bulduğumuzda okumamız gereken her kapıyı açan anahtar dualar örnekleri şöyledir:

 • Bağışlanma Duası: Kuran-ı Kerimde bulunan Al-i İmran Suresinin 16.ayeti bağışlanma için olan ayettir. Sadece Allah tarafından bağışlanacak bir şey yaptığımızı düşündüğümüz zamanda değil aklımıza geldikçe bu duayı okumamız bizi günahlardan uzak tutar.
 • Kuran- Kerimde Müminun suresinin 109.ayeti olan ‘Ey Rabbimiz.İman ettik. Bizi bağışla. Bize merhamet et. Sen merhamet edenlerin en hayırlısısın.’ duasını, Peygamberimiz Hz. Muhammed her gün aklına geldikçe okurdu. Biz de peygamberimizin hayatını örnek alarak, günahlardan uzak bir hayat sürmek için her kapıyı açan anahtar dualardan olan bu duayı okumalıyız.
 • Üzüntüsü ve sıkıntısı olan kişi sabah ve akşam 7 defa ‘Allah bana yeter, O’ndan başka ilah yoktur. O’na tevekkül ettim. O yüce arşın Rabbidir’ duasını okursa sıkıntısı ve üzüntüsü en kısa zamanda biter.
 • Hastalıkların bizden uzak durması için, şifalı bir hayat için ‘Ey Rabbim. Şifa ver şifa veren sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle bir şifa ver ki hiçbir hastalık kalmasın’ duasını sık sık okumalıyız. Bu duayı okumak için bir hastalığımızın olmasını beklemeden, sağlığımız yerindeyken de hasta olmamak ve sağlığımıza şükretmek için okumalıyız.
 • Kazancımızın ve rızkımızın helal ve bereketli olması için günde 3 kez yada 7 kez ‘Allah’ım bana helal rızık nasip eyle. Haramdan koru. Beni senden başka kimseye muhtaç etme ‘duasını okumalıyız.
 • Allah bizi yaradan ve bize türlü nimetleri veren güçtür. Bize verdikleri için ve en önemlisi sağlığımız için Allah’a şükür ve hamd etmeliyiz. Gün içinde aklımıza geldikçe ‘şükürler Olsun,hamd olsun’ demeliyiz. Sabah kalktığımızda sağlıklı olarak kalktığımız için gece yatarken de sağlıklı olarak yatağa girdiğimiz için şükretmeliyiz.

Her Kapıyı Açan Anahtar Duaların İcabetini Artırmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Allah’a ellerimizi açıp da yaptığımız her duada da geçerli olan her kapıyı açan anahtar dualar için de geçerli olan kriter, yaptığımız duaların başka kişiler için kötülük doğurmamasıdır. Hayırlı bir yaşam için yaptığımız dualar er ya da geç kabul olur.

Hangi dileğimizin gerçekleşmesi için dua okuyorsak, biz de bu dileğin gerçekleşmesi için çaba göstermeliyiz ve çalışmalıyız. Sadece dua okuyup sonra da duadaki niyetimizin gerçekleşmesini beklemek boşa vakit harcamak olur. Biz kullar olarak elimizden geleni yapmalıyız ve ondan sonrasını Allah’a bırakmalıyız.

Her Kapıyı Açan Anahtar Duaların Samimi Duygularla Okunması

Sessiz ve sakin yerler dualarımızı daha rahat yaptığımız, Allah’a kendimizi en iyi anlattığımız yerlerdir. Olanağımız varsa abdest alarak ve kıbleye dönerek her kapıyı açan anahtar duaları okumaya başlamalıyız. Bu duaları Arapça okumamız yada Türkçe mealini okumamız fark etmez. Arapça da okusak Türkçe mealini de okusak Allah katında aynıdır. Önemli olan dualarımızı temiz duygularla Allah’a kendimizi yakın hissederek okumamızdır.

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

blank blank blank blank

blank blank blank blank blank

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce okuyucu yorumu sizi bekliyor olacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*