Hamilelikte Okunacak Dua Her Anne Adayı Mutlaka Bilmeli

Hamilelikte Okunacak Dua

Hamilelikte Okunacak Dua Faziletleri ve Sözleri

Her kadın anne olmak ister ki, bu bir kadının başına gelebilecek en güzel şeylerden bir tanesidir. Zorlu bir dokuz ay boyunca birçok kadının en çok merak ettiği kavramların başında hamilelikte okunacak dualar hangileri onları öğrenmek gelir. Çünkü İslam dinine inanan insanlar için böylesi duaların çok büyük anlam ve önemi vardır.

Hamilelik döneminde okunacak dua olarak din insanlarının önerileri şunlardır: 3 kere İhlâs, 3 kere Felak, 1 kere Fatiha, 11 kere Salâvat-ı Şerif, 7 kere Ayet-el Kürsü olarak önerilmektedir.  Kimi din alimleri bu sureleri azaltıp, çoğaltabilmektedir.

Ayrıca hamilelikte okunacak dualar arasında son derece etkili olduğu ifade edilen İnşikak suresi de mevcuttur. Bu surenin faziletlerinden pek çok annenin fayda gördüğü bilinmektedir. Hem doğum yapan annenin hem de bebeğinin sağlıklı olmasına vesile olan bu sure büyük alimler tarafından tavsiye edilmektedir.

Tüm bu süreler ve dualar hamileliğin sağlıklı, sıhhatli geçmesi için yapılan dualardır.

Hamilelik Duası Okuyacak Müminler Sağlık Kontrollerini Aksatmamalıdır

Kişinin kendi sağlığını koruyarak sağlıklı bir birey dünyaya getirmesi son derece önemlidir. Bu yüzden inanan tüm kadınlar hamilelik dönemleri boyunca üstte ifade edilen duaları okuyabilir. 

Hamileliğin sağlıklı ve problemsiz geçmesi için, doğacak bebeğin yine sağlıklı ve sıhhatli olması için dua okumak büyük önem taşır.

Hamilelik süreci ciddiyetle takip edilmesi gereken bir dönemdir. Müminler bu dönemde mutlaka doktor desteği almalıdır. Anne adayı hamileliğin gerektirdiği sorumluluklara uygun davranmalı ve doktorunun tavsiyelerine harfiyen uymalıdır. Ayrıca doğumun da uzman hekimlerin bulunduğu bir hastanede yapılması zorunluluk arz etmektedir.

İlginizi Çekebilir: Anne Duasının Sözleri ve Okunma Adabı

Hamilelik Duasının Tesirini Artırmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Hiç kuşku yok ki tüm dualar faydalıdır. İnançla yapılan bir dua insanı başından gelecek türlü belalardan korur. Hamilelik dönemi ise oldukça zorlu bir süreçtir. O yüzden hamilelikte okunacak dualar öncelikle din adamlarının ifade ettiği biçimde okunursa daha etkili olur. Üstelik İslam dininde öyle anlar vardır ki, o anlarda yapılan duaların kabul edilmeme riski yoktur. Cuma geceleri, sabah namazı, gecenin kuşluk vaktinde okunan dualar ve bu dualara kesintisiz olarak devam edilmesi son derece önemlidir.

Hamilelikte Okunacak Dua ve Okunma Usulü

Üstte yer alan bu temel bilgileri verdikten sonra hamilelikte okunacak dualar nasıl okunmalıdır sorusunun yanıtı şekilde verilebilir.

Öncelikle abdest alınmalıdır. Abdest alındıktan sonra tesettüre uygun bir biçimde giyinmeli, başörtüsü ile baş kapatılmalıdır. Sonra da önce tövbe istiğfar yapılmalı sonra uygun bir biçimde bu dualar okunmalıdır. Okunan yerde ses gürültü vb. olmamalı ve inanarak, isteyerek okunmalıdır. Yerin göğün dua olduğu asla unutulmamalı ve kalple dua edilmelidir.

Hamilelik Duasının Sözleri ve Türkçe Meali

Bismillahirrahmanirrahim

İzessemaunşakkat.

Ve ezinet lirabbiha ve hukkat.

Ve izel’ardu muddet.

Ve elkat ma fiyha ve tehallet.

Ve ezinet lirabbiha ve hukkat.

Ya eyyuhel’insanu inneke kadihun ila rabbike kedhan femulakıyhi.

Femma men utiye kitabehu biyemiynihi.

Fesevfe yuhasebu hısaben yesiyren.

Ve yenkalibu ila ehlihi mesruren.

Ve emma men utiye kitabehu verae zahrihi.

Fesevfe yed’u suburen.

Ve yasla se’ıyren.

İnnehu kane fiy ehlihi mesruren.

İnnehu zanne en len yehure.

Bela inne rabbehu kane bihi basıyren.

Fela uksimü bişşefekı.

Velleyli ve ma veseka.

Velkameri izetteseka.

Leterkebunne tabekan ‘an tabekın.

Femalehum la yu’minune.

Ve iza kurie ‘aleyhimülkur’anu la yescudune.

Belilleziyne keferu yukezzibune.

Vallahu a’lemu bima yu’une.

Febeşşirhüm bi’azabin eliymin.

İllelleziyne amenu ve ‘amilussalihati lehum erun gayru memnunin. (amin)

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce okuyucu yorumu sizi bekliyor olacak.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*