Ferec Duası Oku Sıkıntıların Hemen Giderilsin

ferec duası

Ferec duası hem dilek duası hem de hacet duası hükmündedir. Yani herhangi bir konuda isteği olan müminler bu duayı okuyarak isteklerinin gerçekleşmesini dileyebilirler. Aynı şekilde sıkıntıları olan müminler rahata ermek maksadıyla bu duayı hacet duası olarak da niyaz edebilirler.

Ferec duasını okuyarak olumlu tesirlerine tanık olan sayısız mümine ait anlatım bulunmaktadır. Bu tesirli dua inşallah sizin de içinizden geçen her türlü isteğin yerine gelmesine vesile olacaktır.

Ferec duası mucizesinden tam olarak istifade etmek isteyen müminler şu 3 hususa dikkat etmelidir:

  1. Duanızı mümkün mertebe abdestli biçimde okumaya gayret ediniz. Bu tesirli dua abdest alınmadan da okunabilir. Ancak abdestli okunması çok daha makbuldür.
  2. Duaya üç gün devam edilmesi en makbul okuma şeklidir. Duanın her gün aynı vakitlerde okunması ise büyük alimlerin tavsiyeleri arasındadır. Ancak her gün aynı zaman diliminde dua etmeye imkan yoksa farklı vakitlerde de dua edilebilir. 
  3. Dua sözleri bir defa yerine üç defa da peş peşe tekrar edilebilir. Dilek dualarının sözlerinin üç defa art arda tekrar edilmesi tesirini artırır. Dua okunan günlerde küçük de olsa bir miktar sadaka verilmesi inşallah duanın kabulüne vesile olur.

ferec duası

Ferec duasının sözleri

Bismillahirrahmanirrahim

İlahi, azum’ el belau ve berih’ al hefau v’en keşef’ el ğitau ve’ngata’ er recau ve zagati’l arzu ve muniet’is semau ve ente’l musteanu ve ileyke’l müşteka ve aleyk’el muavvelu fiş şiddeti ve’r reha.

Allahümme salli ala Muhammed’in ve ali Muhammed, uli’l emriileine ferazte Aleyna taetehum ve arreftena bi zalike manziletehum fe ferric enna bi haggihim feracen acilen gariben kelemh’il basari ev hüve egrabu ya Muhammed’u, Ya Aliyyu, Ya Muhammed, ikfiyani feinnekuma kafiyan. Vensurani feinnekuma nasiran.

Ya mevlana ya Sahibez zaman! El ğavs El ğavs, el ğavs, edrikniy, edrikniy, edrikniy, es saate, es saate, es saate, el acel, el acel, el acel, ya erham’er-rahimine, bihaggi Muhammedin ve alihit tahirin. (amin)

ferec duası

Ferec duasının Türkçe meali

Ferec duası okunurken yukarıda sözlerini verdiğimiz Arapça ifadeler okunmaktadır. Buradaki Türkçe meal bilgilendirme amaçlıdır. Ancak bir kişi okuduğu duanın anlamını bilerek Rabbine el açarsa elbette ki daha makbul olur.

Ferec duasının Türkçe meali şöyledir:

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Allah’ım! Zulüm çoğalmış ve gizli olanlar açılmıştır. Kapalı perde kalkmış ve ümitler yok olmuştur. Yeryüzü daralmış, gökyüzü rahmetinden mahrum kalmıştır. Ey Allah’ım! Sen varsın, ancak sen yardım edebilirsin, yüce makamına şikayet ediyoruz. Kolaylıkta ve zorlukta güvencemiz sensin. Allah’ım peygamberimiz Hz Muhammed (s.a.v.) ve onun pak evladına rahmet et. O emir sahiplerine ki, onlara itaat etmeyi bizlere farz kılmıştın ve onların yüksek makamlarını bize tanıtmıştın. Onların yüzü suyu hürmetine bize de acil ferahlık ver, tıpkı göz açıp kapama gibi veya ondan daha yakın.

Ey Muhammed, ey Ali, ey Ali, ey Muhammed, bana kafi gelin ki, bana kafi gelen sizlersiniz. Bizlere yardımcı olun, bizim yardımcınız sizsiniz. Ey saygıdeğer, ey zamanın sahibi ve imamı. Feryat, feryat, feryat, sesimi duy, sesimi duy, sesimi duy, sesimi duy, hemen, hemen, hemen, acil, acil, acil, ey merhamet edenlerin en merhametlisi. Hz Muhammed’in ve onun pak evlatlarının yüzü suyu hürmetine onun gelmesini çabuklaştır.  (amin)

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce okuyucu yorumu sizi bekliyor olacak.

Ferec Duası Oku Sıkıntıların Hemen Giderilsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön