Ev Almak İçin Dua ile Güzel Yuvanıza Kavuşun!

Ev Almak için Dua ile Huzur ve Mutluluk Bulun

Güzel ve huzurlu bir aile hayatı yaşayabilmek için ev almak ve hane sahibi olmak, herkesin ortak temennisi ve hayalidir; bu sebeple de ev almak için dua yapılması İslami sınırlar içerisinde hoş görülmüş ve hatta teşvik edilmiştir.

  • Bizler de bu yazımızda İslam alimlerinin teşvik ettiği ve özellikle de Peygamber Efendimiz’e dayanan ev alma dualarından birkaç tanesini sizinle paylaşıp bu duaların feyzinden ve bereketinden herkes gibi sizin de istifade etmenizi sağlamaya gayret göstereceğiz.

Rivayetlere göre bir kişi ev almak istediğini Peygamber Efendimize bildirerek hangi duayı yapması gerektiğini sorduğunda Yüce Peygamberimiz ve alemlere rahmet olarak gönderilen Aziz Elçi, kendisine müracaat eden bu kişiye şu duayı yapması gerektiğini ifade etmiştir:

“Bismillâhi mecrâhâ ve mursâhâ, inne rabbî le gafûrun rahîm.”

Yine rivayetleri esas aldığımızda bu kişi ev almak için dua olarak Peygamber Efendimizin tavsiye etmiş olduğu bu niyazı uyguladıktan belli bir zaman sonra muradına kavuşmuş, güzel bir hane sahibi olmuş ve insanlara karşı boyun eğmekten ve fakirlikten de kurtulmuştur.

Bu anlamda İslam alimleri, peygamberi Efendimizin nakletmiş olduğu bu duayı sadece ev almak için dua kapsamında değerlendirmemişler, aynı zamanda bir insanın başka insanların borcundan, sıkıntısından ve musibetinden kurtulabilmek için (daha doğrusu fakirlik illetinin kötülüklerini bertaraf edebilmek için) başvurabileceği bir dua olarak da esas almışlardır.

Bu nedenle siz de ev almak için dua kapsamında yukarıdaki duayı esas almalı ve Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’ın rivayetini göz önünde bulundurup Asr-ı Saadet’te yaşanan bu olaydan ibret alarak ev almak için dua kapsamında yukarıdaki duayı tatbik etmeye çalışmalısınız.

Ev Almak için Farklı ve Güzel Bir Dua Daha

Ev almak isteyenlerin ve huzurlu bir haneye sahip olmak muradında olanların aynı zamanda şu dua ile içli dışlı olmaları gerektiği de rivayet edilmiştir, dua şöyledir:

Bir kişi sabah namazını eda ettikten sonra bir bardak su alıp bu suya hitaben aşağıdaki ifadeleri 7 kere üst üste okuyup ardından da suyu afiyetle içerse ve bütün bu aşamalarda ev almak için dua niyetini düşünüp tefekkür ederse, aynı zamanda Allahu Teala’nın sonsuz kudreti içerisinde kendisinin aciz bir varlık olduğunu düşünerek Allah’ın kendisine de mutlaka ama mutlaka yardım elini uzatacağını düşünürse, bu kişinin kısa süre içerisinde ev sahibi olacağı bildirilir:

“Rabbenâ âtina fiyddünyâ haseneten ve fiyl’âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr.”

Yukarıdaki dualar dışında bize din büyükleri tarafından önerilen başka bir ev almak için dua uygulaması da şöyledir:

Din Büyüklerinin Önerdiği Ev Almak için Dua

Bir kişi bir kağıdın üzerine şunları yazıp bu kağıdı sürekli bir şekilde katlayarak yanında taşırsa ve bunu adeta bir muska gibi görürse, o kişinin duaları kabule karin olur ve Allahu Teala’nın dergahı izzetinde aziz ve mükerrem bir kul olarak anılır şeklinde rivayetler vardır.

Kağıda yazılması gereken ifadeler şunlardır:

  • “İlahi, bereketin, izzetin, faziletin, yüceliğin ve azametin hatırı için, celalin hakkı için, gönderdiğin elçilerin fermanı için ve Kur’an-ı Hakimin aziz şanı için, bana içinde bulunduğum darlığın telafisini nasip eyle; sıkıntılarımın bertaraf edilmesini ihsan eyle, beni bu darboğazdan ve sıkıntılı durumdan kurtarıp ev sahibi olmam için beni teşvik eyle, amin.”

Evet ev sahibi olmak için ya da ev almak için yapılabilecek dualar, yukarıda rivayetleri esas alarak size naklettiğimiz niyazlar ve uygulamalar şeklinde özetlenebilir; her ne kadar İslam alimleri tarafından bize nakledilen başka dua uygulamaları da bulunsa da en fazla kullanılan ve en çok uygulanan dua uygulamaları, yukarıda sizinle paylaşmış olduğumuz uygulamalardır.

Yanı sıra bir kişinin ev almak ve ev sahibi olmak, güzel bir aileye ve haneye kavuşmak arzusu ile uygulayabileceği başka dualar ve çok etkili farklı uygulamalar da bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmını görmek için aşağıda tavsiye ettiğimiz kitabı inceleyebilirsiniz:

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

blank blank blank blank

blank blank blank blank blank

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce okuyucu yorumu sizi bekliyor olacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*