Erkekler Nelerden Etkilenir Bu Tüyoları Bir Kenara Yazın

Erkekler kadının zekasından etkilenir

Erkekler zeki kadınlardan hem etkilenir hem de korkar. Evet yanlış duymadınız zeki kadınlar erkekleri etkilediği gibi “korkutur” da. Çünkü zeki bir kadın kolay yönlendirilemez, ikna edilmesi zordur ve doğru olmayan bir mevzuda asla “boyun eğmez.”

Bu nedenle zekanızla erkeği etkilerken onun bu özelliğinizden korkabileceğini de hesaba katmalısınız.

Yapılması gereken husus zeka gösterilerinde erkeğin gururunu kırmadan ona “haddini bildirmek”tir.

Satrançta onu yenebilir, genel kültürünüzün çok daha güçlü olduğunu ona hissettirebilirsiniz. Pratik çözümler bulma konusunda daha hızlı olduğunuzu ona kabul ettirebilirsiniz. Yapacağınız bu zeka gösterileri ile onu derinden etkileyebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey bunları doğal mecrası içinde gerçekleştirmeniz ve onu kendinize “rakip” haline getirmemenizdir. 

Erkekler kadınların sözlerinden etkilenir

Erkeklerin dünyasında sözcükler kadınların tahmin ettiğinden çok daha önemli bir yer tutar. Kadınlar konuşmalarına dikkat ederek erkeği çok hızlı bir şekilde etkileyebilirler.

Erkekler karşılıklı konuşmalarda üçüncü şahıslardan bahsedilmesinden hoşlanmaz. Olumlu dahi olsa hiçbir erkek başka bir erkekle karşılaştırılmaktan hoşlanmaz. Bunu bilen kadınlar asla erkeklerin içinde bulundukları karşılaştırmalardan söz etmezler.

Erkeklerde geçmiş üzerine konuşmak da gelecekle ilgili konulardan bahsetmek de aynı derecede sıkıcı olabilmektedir. Çünkü erkeklerin düş dünyası kadınlar gibi “zaman kaymaları” için elverişli değildir. Bu nedenle erkekler sadece içinde bulunulan “an”la ilgili konuşulmasından hoşlanmaktadır.

Konuşmanın konusu basit olabilir veya her gün aynı mevzulardan söz edilebilir. Bunun hiçbir önemi yoktur. Önemli olan erkekle konuşabilmektir. Yani erkekler gündelik konularda sohbet etmeyi sevmektedir ancak geçmiş ve gelecek konusunda sohbet etmekten müthiş derecede sıkılmaktadır.

Erkeklerin etkilendiği sözlerden bahsetmişken mutlaka “itifatlar”a değinmemiz gerekir.

Erkekler de en az kadınlar kadar iltifattan hoşlanmaktadır. Ancak erkeklere iltifat ederken çok daha farklı bir üslup kullanılması gerektiğini unutmamak gerekir. Erkekleri uzun uzun övmek yerine bir iki kelimelik kısa ifadelerle iltifat etmek her zaman çok daha isabetli olmaktadır. Güzel bir şey görüldüğünde “Süpersin” gibi tek kelimelik bir övgü dakikalarca süren konuşmalardan çok daha etkili olabilmektedir.

Erkekler güzelliğe vurgundur

Erkeklerin en fazla etkilendikleri hususlardan birisi de kadınların güzellikleridir. Yüzyıllardır üzerinde konuşulan bu husus, günümüzde de etkisini sürdürmektedir.

Erkeği etkilemek isteyen bir kadın giyim kuşamına, makyajına ve saçlarına dikkat etmelidir. Unutmayın ki “kadınlar” dendiğinde erkeklerin zihninde ilk beliren sıfat “güzellik” kavramıdır. Erkekler, her ne kadar “iç güzelliğin dış güzellikten önemli olduğunu” sıkça ifade etseler de bu kesinlikle doğru değildir. Bu ifadeler erkeğin yüzlerce beyaz yalanından sadece biridir.

Güzel kokular erkeklerin her zaman başını döndürür

Erkeklerin koku hassasiyetleri kadınların tahmin ettiğinden çok daha güçlüdür. Emin olun ki parfümünüzün kokusunu sizden iyi bilirler. Ama bunu belli etmezler.

Yapılan pek çok araştırmada erkeklerin zihninde “koku” ile “sevilen kişi” arasında doğrudan kodlamalar bulunmaktadır. Yani erkek sevgilisinin süründüğü parfümü yıllar sonra bambaşka bir yerde dahi duysa aklına hemen sevgilisi gelmektedir.

Bu durum erkeğin yaşamındaki diğer durumlar için de geçerlidir. Erkeklerin sık sık “çocukluğumdaki ekmek kokusu”, “deniz kokusu” gibi detaylardan bahsetmelerinin sebebi budur.

Erkeği etkilemek isteyen bir kadın güzel bir koku ile erkeğin zihninde yer edinmelidir. Hatta güzel bir kokunun en az kılık-kıyafet ve makyaj kadar önemli olduğunu asla hatırından çıkarmamalıdır.

İlginizi Çekebilir: Erkekleri Aşık Etmenin Yolları

Erkekler özgüvene sahip kadınlardan etkilenir

Erkekler özgüvene sahip kadınlar için kişilik sahibi kadın” veya “gerçek bir kadın” sıfatlarını uygun görürler.

Kadınlar erkeklere kendilerini “ilgilenmek zorunda olunan kişiler” olarak sunmamalıdır. Çünkü bu bakış açısında kadın tamamen pasif duruma düşer ve erkek yaşamda tek söz sahibi olmaya başlar.

Bu durum aslında erkeklerin de canını sıkar. Çünkü erkek kadını kendisine “yük” edinmek istemez. Onun istediği “bir arkadaş daha doğrusu bir yoldaş”tır. Kadının kendisine her konuda yardımcı olmasını ve kendisiyle hayatı paylaşmasını ister.

Erkekler kendilerine güvenleri tam, kendi sorunlarını kendileri çözen ve erkek zor durumda kaldığında erkeğe destek olabilen kadınlardan etkilenmektedir.

Erkeklerin dünyasında bakışlar o kadar önemli ki…

Bütün insanlık tarihi boyunca kadın gözleri erkekler için aşkın simgesi olmuştur. Çünkü erkekler bakışlarda tüm duyguların yansımasını bulduklarına inanırlar.

Göz göze gelmek, erkek için aslında “ruhların karşı karşıya gelmesi”dir. Erkeği etkilemek isteyen bir kadın bakışlarını etkili kullanmayı bilmelidir.

Erkekler için bakışma süresi her şeyden önce bakışmanın anlamını ifade eder. 1-2 saniyelik kısa bakışmalar “önemsememe” anlamında gelirken 4-5 saniyelik normalden uzun bakışmalar “ilgi” belirtisi kabul edilir. Uzmanlara göre iki insan arasındaki normal bakışma süresi 3 saniye kadardır. Bunun üstünde veya altındaki bakışma süreleri erkekler için “derin anlamlar” taşımaktadır.

Bakışma süresinin erkekler için bu derecede önemli olduğunu bilen kadınlar bakışma süreleri ile erkeklere gereken mesajları verebilirler. Normalden kısa bakışmalarla istenmeyen erkekler uzaklaştırılırken normalden uzun süren bakışmalarla da erkek “davet” edilebilir.

Cinsellik konusunda kapılar kapalı olsa bile kilitli olmamalı

Erkekler en masum ilişkilerde bile cinsel detayların olmasından müthiş haz almaktadır. Erkeklerin çoğunun kafasında sevgilisi dışındaki kadınlarla ilgili de cinsellik düşleri vardır. Bu özellik erkeklerin kötü insanlar olduğu anlamına gelmez. Aksine bu durumu erkeklerin doğal eğilimi saymak ve buna göre mantıklı davranışlar sergilemek gerekir.

Erkeklerin bu yoğun cinsel yönelimleri kadınlar tarafından olumlu yöne kanalize edilebilir. Bunun yolu kadının kendisini “arzulanan tek kişi” haline getirmesidir.

Erkekler illa ki cinsel ilişki yaşama gayreti içinde değillerdir. Bir kadının kendilerine cinsel yönden kapalı olmadığını bilmek bile onları uzun süre etkileyebilir. Bu nedenle erkeği etkilemek isteyen bir kadın cinsel yaşamda aktif olamıyorsa bile “cinselliğe düşman olmadığını, yeri ve zamanı gelirse güzel cinsel birliktelikler de yaşayabileceğini” erkeğe hissettirmelidir.

Erkekler “ön hazırlık”tan etkilenir

Erkekleri en fazla etkileyen şeylerden birisi de yüz yüze değilken bile “biri tarafından hatırlanır olmak”tır.

Erkek için güzel yemek masaları hazırlamak, erkeğin hoşuna gidecek tarzda giyinmek, ona sürprizler yapmak erkeklerin çok fazla hoşuna gitmektedir.

Bu konuda yaygın olan bir yanlışı düzeltmek epey öğretici olacaktır.  Halk arasında “Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer.” sözü yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak bilinmelidir ki burada erkeği asıl etkileyen şey hazırlanan yemekler değil kadının erkek için verdiği emeklerdir. Erkek aslında kadının kendisi için verdiği çabadan etkilenmiştir.

Erkekler aşk konusunda bilgili ve deneyimli kadınlardan etkilenir

Erkekleri etkilemek isteyen bir kadın erkekler hakkında bilgi sahibi olmalı ve onunla nasıl iletişime geçeceğini bilmelidir. Bu konuda kadınlar kendilerini yetiştirmelidir.

Erkekler konusunda kendini yetiştiren kadınlar için pek çok erkek “Adeta içimden geçenleri okuyor.”, “Daha ben konuşmadan ne diyeceğimi biliyor.” gibi şaşkınlık ve mutluluk ifadeleri sarf etmektedir. Bu sözler erkeğin kadından ne kadar etkilendiğinin de kanıtıdır.

blank

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.)

blank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce okuyucu yorumu sizi bekliyor olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*