Duaların Kabulü için Okunacak Dualar, Muazzam Etkili ve Kalıcı Dualar

Duaların Kabulü için Okunacak Duaları Dikkatlice Okuyunca Siz de Çok Şaşıracaksınız!

Kıymetli mümin kardeşlerimiz, bu yazımızda duaların kabulü için okunacak dualar konusunda 5 adet oldukça etkili ve müthiş duadan bahsetmeye çalışacağız ve Allah’ın izniyle bu duaları düzgün bir şekilde okuyan insanların ulaştıkları noktalara temas etmeye gayret göstereceğiz.

Bu nedenle yazımızı oldukça dikkatli bir şekilde okumanızı ve yapmış olduğunuz duanın hemen akabinde bu dualardan herhangi birini uygun bir şekilde okumanızı tavsiye etmekteyiz, gerçekten de bu duaların oldukça kalıcı ve etkili olduğu defalarca denenmiş ve tecrübe edilmiştir.

Duaların Kabulü için Okunacak Dualar 1, Kelime-i Tevhid Mucizesi

Duaların kabulü için okunacak dualar arasında yer alan kelime-i tevhid, İslam alimleri tarafından çokça tavsiye edilen ve herhangi bir dua yapıldıktan sonra hemen akabinde 77 defa okunması gerektiği dile getirilen bir duadır.

  • Kelime-i tevhid (yani la ilahe illallah Muhammeden Resulullah ifadesi) gerçekten de herhangi bir duanın ardından 77 defa okunduğunda mucizevi etkiler meydana geliyor ve Cenab-ı Hakk’ın rahmet hazinesinin kapısı ardına kadar açılıp duayı yapan kişinin faziletine ve merhametine en güzel şekilde kavuşmasına vesile oluyor.

Dolayısı ile siz de dualarınızın kabulu için herhangi bir dua yapmak istiyorsanız öncelikle La ilahe illallah Muhammeden Resulullah lafzı şerifini her duanızdan sonra 77 defa okumaya çalışmalı ve bu esnada da duanın kabulü için Cenab-ı Hakk’ın merhametine içtenlikle iltica etmelisiniz.

Duaların Kabulü için Okunacak Dualar 2, Fatiha Suresi’nin Gücü

İslam alimlerinin aktarımları ve beyanları esas alındığında duaların kabulü için okunacak dualar içerisinde yer alan en güçlü uygulamalardan birinin de Fatiha Suresi olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz, çünkü Fatiha Suresi doğru bir şekilde uygulandığında ve duanın akabinde 7 defa okunup da içtenlikle niyaz edildiğinde gerçekten de herhangi bir duanın oldukça kısa sürede etki göstermesine ve mucizevi bir şekilde gerçekleşmesine vesile olmaktadır.

Din büyükleri ve İslam alimleri herhangi bir dua okuduktan hemen sonra Fatiha Suresi’ni 7 defa okuyan bir kişinin amacına en güzel şekilde kavuşacağını ifade etmişlerdir; ne var ki Fatiha Suresi 7 defa okunurken aynı zamanda kişi duasının kabulü için niyet etmeli ve içtenlik içerisinde Allah’ın dergah-ı merhametine yönelmelidir.

Duaların Kabulü için Okunacak Dualar 3, İhlas Suresi Muazzam Etkili

Bir kişi duasının kabulü için Cenab-ı Hakk’ın merhametine samimiyet içinde yönelerek İhlas Suresi’ni okursa ve ardından da aşağıya alacağımız ifadeleri 7 defa okursa, o kişinin duası en kısa zamanda amacına ulaşacak ve Cenab-ı Hakk’ın indinde kabule karin olan dualardan biri olarak görülecektir.

Herhangi bir duayı uyguladıktan ve bitirdikten hemen sonra 3 defa İhlas Suresi okumalı ve sonrasında da şu sözcüklerle Allah’ın merhametine yönelmelisiniz:

  • “İlahi, duaların kabulü sadece ve sadece senin elinde olduğu için sen, sonsuz kudret ve güç sahibi olarak bize en güzel faziletleri ve en değerli güzellikleri nasip eden, bizi bahtiyar kulları arasına alan ve bizi yaratmak ile şereflendirip İslam nimeti ile onurlandıran merhametlilerin en merhametlisisin. Bu duanın kabulü için sana yöneldim ve dergah-ı izzetinin kapısını çaldım, ne olur duamı kabul eyle, amin.”

Duaların Kabulü için Okunacak Dualar 4, Ayete’l-Kürsi Mucizevi Etkilere Sahip

Bir müminin Ayetel Kürsi Duasını sürekli bir şekilde okuması ve hayatını tanzim ederken bu duanın mucizevi etkisinden her fırsatta faydalanması gerektiğini, din büyükleri ve İslam alimleri en güzel şekilde ifade etmişler ve bize bu duanın ne kadar güçlü ve kalıcı olduğunu, ne kadar tesirli ve faziletli olduğunu her fırsatta dile getirmişlerdir.

İlginizi Çekecek: Rabbi Yessir Duasının Sözleri, Tesirleri ve Okunma Adabı Hakkında Her Şey

İşte bu anlamda duaların kabulü için okunacak dualar içerisinde yer alan Ayetel Kürsi Duası da oldukça güçlü sonuçlara vesile olup Cenab-ı Hakk’ın duaları kabul etmesine kapı araladığı için, son derece kıymetli bir niyazdır.

Bu kıymetli uygulamanın gerçekleşmesi için kişinin duasının hemen sonrasında Ayetel Kürsi okuması gerekmez; aksine duasını bitirip tamamladıktan sonra, gece yatmadan evvel yeniden duasını düşünüp o niyete odaklanması ve Ayetel Kürsiyi de o esnada 3 defa okuması gerekmektedir.

  • Yani bir kişi duasının kabulü için Ayetel Kürsi duasını, uygulamanın hemen ardından değil, gece uyumadan evvel 3 defa üst üste okumalı ve bu esnada da yine aynı niyetle ve aynı samimiyet ile hareket etmelidir.

Şimdi de İslam alimlerinin ve din büyüklerinin bilhassa tavsiye ettikleri dualar içerisinde yer alan oldukça tesirli bir uygulama ile yazımıza devam edelim ve bu duanın faziletine ve mucizesine de değinelim:

Duaların Kabulü için Okunacak Dualar 5, Muazzam Güçlü Bir Kabul Duası

Din büyüklerimiz ve İslam alimlerimiz bize hidayet yolunu tarif ederken ve İslamiyet nimetini anlatırken, özellikle duaların kabulü için okunacak dualar içerisinde yer alan muazzam bir uygulama ile de yol göstermişlerdir ve bizim önümüzü açmaya çalışmışlardır.

Bu anlamda aşağıdaki sözcükleri bir kişi yapmış olduğu duanın hemen ardından 3 defa üst üste okursa, o kişinin duasının Cenab-ı Hak indinde kabule karin olacağı defalarca dile getirilmiştir:

  • “Ey kainatı yoktan var eden ve ey insanlık nimetiyle bizi yücelten Allah’ım, bize sadece insanlık nimeti ile değil aynı zamanda İslamiyet nimeti ile de muazzam bir lütufta bulundun ve müthiş bir fazilet ile bizi şereflendirdin. Allah’ım sana yönelen kalpleri en güzel şekilde tatmin eden nimetinin ve hikmetinin hatırı için bana yapmış olduğum duanın kabulü şerifini göster ve beni onurlandırırak mümin kullarının en faziletlileri dergahına ilhak eyle.
  • Ey yücelerden yüce olan ve merhametlilerin en merhametlisi olan yüce Allah’ım, beni kalbimdeki niyetin ve samimiyetin yüzü suyu hürmetine bağışlayarak dualarıma en güzel şekilde cevap ver ve bana içimdeki meşru dileğin gerçekleşmesi için inşirah nasip eyle. Allah’ım senin dergahın şüphesiz ki gidilebilecek ilk ve son dergahtır ve ben de bu bilinç içerisinde senin dergahına daima müracaat etmekteyim. Beni değerli gördüğün sevgili kullarının zümresine ilhak ederek dualarımın kabulü için bana merhamet eyle, amin.”

Evet, İslam alimleri tarafından aktarılan bu duanın son derece güçlü ve kalıcı olduğu ifade edilmiştir ve bir kişinin yapmış olduğu dua uygulamasının kabulü için duasını bitirdikten hemen sonra bu sözcükleri 3 defa üst üste söylemesi halinde Cenab-ı Hakk’ın izni ve merhameti ile kişinin amacına ulaşacağı ve muradına erişeceği ifade edilmiştir inşallah.

Bu önemli dualarla yolunuzu aydınlatmaya çalıştığımız bu yazımızı bitirmeden önce, her müminin mutlaka bilmesi ve okuması; hatta okumakla da kalmayıp başucu kitabı haline getirmesi gereken müthiş bir dua kitabı üzerinde durmak istiyoruz:

Duaların Kabulü için Okunacak Dualar ve Kenzül Dua Kitabı

Daha önce Abdülkadir Çelik ismini duyup duymadığınızı bilmiyoruz ve daha önce Kenzül Dua adıyla da bilinen Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabı ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı da bilmiyoruz.

  • Fakat şundan eminiz ve şunu çok iyi biliyoruz ki bu dua kitabı, binlerce insanın hayatını değiştirme gücüne ve potansiyeline sahip olduğu için, mutlaka ve mutlaka incelenmeli ve başucu kitabı haline getirilmelidir; çünkü bu dua kitabında yer alan mucizevi uygulamalar hemen hemen her konuda amacınıza ve muradınıza en güzel şekilde ulaşmanıza vesile olacak bir yeterlilik ile dolu.

Öyle ki bu kitaptaki uygulamaları okuyup fakirlikten zenginliğe kavuşan, aşk hayatında muazzam ilerlemeler kaydeden ve her türlü muradını en güzel şekilde gerçekleştirip Cenab-ı Hakk’ın koruma kalkanı içerisinde hareket eden binlerce insanın varlığından haberdarız.

Bu anlamda aşağıdaki okuyucu yorumlarını inceleyip bu kitabın ne kadar etkili olduğuna bizzat kendiniz karar verebilirsiniz, aşağıya hem kitabın indirme linkini hem de bazı okuyucu yorumlarını alıyoruz:

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce okuyucu yorumu sizi bekliyor olacak.

Eğer dualarla alakalı daha detaylı bilgiler edinmek ve farklı duaların faziletine ulaşmak isterseniz, sitedeki diğer dua yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Örneğin şu yazımız da dikkatinizi çekecektir: Doğum Yapacak Kişiyi Mucizevi Şekilde Rahatlatan Bir Dua, Dikkat!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*