Depresyondan Kurtulmak İçin Okunan Dua Hayırlı Sonuçlar Doğuruyor

Depresyondan Kurtulmak için Okunan Duanın Sözleri ve Okunma Usulü

Depresyon, çağımızın hastalığı olarak da bilinir ve çeşitli şikayetlerle kendini belli eder. İnsanın ruhu ve bedeni bazen rahatsızlıklar geçirebilir. İç sıkıntısı, hayatı yaşamak istememe gibi şikayetlerin görüldüğü depresyondan kurtulmak için, dua en güzel çözümdür.

  • Kendine yaklaşmasını istediği kuluna Allah (cc) sıkıntılar verirmiş. Allah’ın kuldan isteği sıkıntılardan kurtuluş yolu olarak kendine yönelmesidir.

İnsanın içinden çıkılamaz olarak gördüğü durumlardan Allah, kulunu (özellikle de sevdiği kulunu) çok kolay bir şekilde kurtarır. Gerçek güç ve kuvvet sahibi olduğundan başka birine değil yalnızca Allah’a yönelmek, iç sıkıntısı ve depresyondan kurtuluş için birebirdir.

Depresyondan Kurtulmak için Dua Nasıl Yapılmalıdır?

Kişiler insanlarla yaşadığı problemlerden dolayı depresyona girerler. Duaya başlamadan önce kişinin abdestli olması lazımdır. Çünkü dua bir ibadettir, ibadet ise abdestsiz eda edilmez. İçerisinde Kur’an ayetlerinin geçmesi de ayrıca abdesti gerektirmektedir.

Dua vesilesi ile Allah’ın bu sıkıntıdan kurtaracağına inancın tam olması ise kabulü için ayrıca önemlidir. Depresyondan kurtulmak için dua gün içerisinde, sessiz bir yerde 21 defa okunmalıdır. 21 defa okunacak olan dua şudur:

  • Sabah uyanır uyanmaz 7 kere Fatiha
  • Öğle namazından sonra 7 kere İhlas ve
  • Yatsı namazından sonra yatmadan önce 7 kere Felak Suresi üst üste okunarak dua tamamlanır.

Günde toplamda 21 defa okunan dualar, aynı şekilde okunarak 7 gün boyunca devam ettirilmelidir. Tabi yukarıdaki niyazlar haricinde aşağıda farklı uygulamaları da işleyeceğiz.

Tecrübe Edilmiş Depresyondan Kurtulmak için Dua

  • Dua, kulun Allah’a olan itimadı ve güveni nispetinde samimi olarak yapılır. Allah’ın istediğini vereceğine inancı tam olan kişiler yine de duanın kabul edilmiş olduğuna dair ispatlar duymak istemektedir. Depresyondan kurtulmak için dua etmiş ve kurtulmuş çok sayıda insan vardır.

Depresyonda olanlar intihar başta olmak üzere çeşitli kötülükleri yapmayı düşünebilir. Duayı yaptığında yaşadıklarının bir imtihan olduğunu hissederek Allah’a yönelerek kurtulacağını idrak eder. 7 gün boyunca 21 kere okuduğu duanın tesiri ile depresyondan kurtulur.

Yatmadan Evvel Depresyondan Kurtulmak için Dua

İslam alimlerine göre kişi derdinden kurtulmak için bütün duaları yapmalıdır. Bir duayı yaptım yeter dememelidir. Depresyon için yukarıda zikredilen dua oldukça etkilidir. Fakat depresyon için sadece bu dua yoktur.

Herhangi bir konuda yapılabilecek farklı dualar olduğunda onlarla da dua edilmelidir. Sıkıntıya maruz kalan kişi yatağına girmeden önce 1 kere aşağıdaki duayı etmelidir, yatmadan önce 1 kere yapılması gereken depresyondan kurtulmak için dua şöyledir:

  • “Ya Rabbim, yaşadığım sıkıntı bir imtihandır. Hastalıktan dolayı şikayetçi değilim. Senin huzurunda olmanın lütfunu hissetmeye çalışıyorum. Sen merhametlilerin en merhametlisisin. Şüphesiz elimden tutup sıkıntıdan kurtaracaksın. Halimi sana arz ediyorum, amin.”

21 gün, günde 1 defa okunmak suretiyle duaya devam edilmesi gerekmektedir.

İlaçtan Daha Etkili Depresyondan Kurtulmak için Dua

İnsanlar rahatsızlıklarının çözümünü tıp alanında aramalıdır. Fakat şunu da hatırlamak gerekir ki tıbbın ulaşacağı alan sınırlı olduğundan bazen çaresiz kaldığı yerler olur. İşte tıbbın çaresiz kaldığı ve daha kısa sürede çare olması için dua desteği alınmalıdır.

Bazı dualar vardır ki tıbbın ulaşamadığı hastalıkların şifasına anında vesile olur. Doktorlar depresyon için antidepresan kullanmayı tavsiye ederler. Fakat alimlerin tavsiye ettiği depresyondan kurtulmak için dua ilaçtan daha tesirlidir.

Hasan bin Muhammed’in Diliyle Depresyondan Kurtulmak için Dua

  • Hasan bin Muhammed’e göre Allah, insanın ruhunu ve bedenini en hikmetli şekilde tasarlayıp yaratmıştır. Bundan dolayı sıkıntısı bulunan kişi Allah’a yönelirse Yüce Yaratıcı da ona en güzel merhametiyle muamele edecektir.

Depresyon halinde bulunan kişi O’nun (cc) merhamet kapısını çalmalıdır, sıkıntısını ve depresyonunu Allah’a havale etmelidir. İçtenlikle yapılan bu dua neticesinde depresyonun ortadan kalktığı görülecektir.

Tesiriyle Depresyondan Kurtulmak için Dua

  • Depresyondan kurtulmak isteyen kişi, aynı zamanda Allah’ın isimleriyle niyaz etmelidir. İslam alimlerinin yaptıkları dualara bakıldığında Ya Vedud, Ya Ze’l Arşi’l Mecid, Ya Mübdi, Ya Mu’id isimlerinin sıklıkla zikredildiği görülmektedir. Her bir ismin ayrı hikmeti ve tesiri bulunduğundan, yapılan duanın etkisi de artmaktadır.

Farklı dualarla hayatınıza anlam katmak için şu tavsiye de çok manidar:

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

blank blank blank blank

blank blank blank blank blank

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce okuyucu yorumu sizi bekliyor olacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*