Çocuk Sahibi Olmak İçin Okunan Dualar 5 Denenmiş Niyaz

Çocuk Sahibi Olmak için Okunan Dua Arayanlar Bu 5 Duaya Başvurmalı

Sizinle hayırlı evlat sahibi olmak için okunacak duaları paylaşacağız, siz de bu vesileyle hayırlı bir evlat sahibi olma mürüvvetini yaşayacaksınız inşallah. Çocuk sahibi olmayı arzulayanlar, bu nedenle aşağıda yer alan 5 etkili ve denenmiş duayı bilmelidir.

Şimdi ilk dua ile başlayalım, bebek olması için okunacak bu dua, keklik yumurtası veya bıldırcın yumurtası ile yapılır, denenmiş olduğu için endişe duymadan yapılabilir:

1- Bebek Olması için Okunacak Dua

Bu duanın keklik veya bıldırcın yumurtası ile yapılması halinde, eşlerin bebeği olur, bu bebekle mutlu olurlar inşallah. 2 adet bıldırcın yumurtası veya keklik yumurtası alınır, bunların üstüne şu sözler okunur:

“Bir evladın olması, bize nur getirecek, Allah’ın nuru sarsın hem bedeni hem ruhu. Yolunda cefa çeken, eziyete katlanan, yüz binlerce zalimin zulmüne göğüs geren, ateşlere atılan ve kuyularda kalan, testereyle kesilen Peygamberler hatrına, bir hayırlı evlatla destekle bizi Rabb’im.”

Bu güzel sözler bıldırcın veya keklik yumurtasına okunur, sonra bu yumurtalardan biri, kadın, diğeri de erkek tarafından içilir. Yukarıdaki dua uygulaması, erkek tarafından yapılabileceği gibi kadın tarafından da yapılabilir. Ne var ki eşlerin her ikisi de aynı duayı yaparsa, yani yukarıdaki kelimeleri beraber okurlarsa, daha faziletli bir adım atmış olurlar.

Şimdi de ikiz bebek olması için uygulanacak duaya geçelim:

2- İkiz Bebek Olması için Okunacak Dua

Şu sözlere dikkat edin:

“İnne rabbeke hüve’I-hallâku’l-alîm.”

Bu sözleri 7 tane kara üzüm çekirdeğine okuyun, sonra şunları da okuyun:

“Allah’ım nimetini arttırdıkça arttır lütfen, bize bir hayır ile basiret ve fazilet, bize katından lütuf, bize katından kuvvet, hayat meşgalesinde gönle inşirah gerek, seni tanıyan kulun kalbi de ferah gerek. İkiz bebek isteriz, lütfuna güveniriz, sen kadirsin sadece, yürürüz gündüz gece, açtığın nurlu yolda, seni bilen insanlar kalır mı hiç darda? Kapına geldik Rabbim, bizi de boş çevirme, alın yazımıza hoşnutluk ekle. Amin.”

7 kara üzüm çekirdeğinden 4 tanesi erkeğe, 3 tanesi ise kadına düşer, bu çekirdekler yenir, sonra Allah’ın rahmetinin tecelli etmesi beklenir.

3- Hamile Kalmak için Dua Okuyup Hamile Kalanlar Var

“Fallâhu hüve’l-veliyyü ve hüve yuhyî.”

Hamile kalmak için dua okuyup da hamile kalan ve hatta rahat, sakin, huzurlu bir gebelik geçiren birçok kadın var. İşte onların ortak sırrı, yukarıda yer alan mübarek ayettir.

Yalnız bu ayet, her sabah, tam 6 gün boyunca, içine bir çay kaşığı sirke katılan bir bardak suya doğru okunup bu suyun da tam 6 gün boyunca içilmesi gerekir; zaten herhangi bir sıkıntıdan dolayı hamile kalamayan kadınlar, genelde bu uygulama ile müjdeli haberler almıştır.

Şimdi de denenmiş bir başka çocuk sahibi olma duasına değinelim:

4- Denenmiş Hamile Kalma Duası

“Allahümmec alnî min ledünke zürriyyeten tayyi-beten mutîaten.”

Bu ayet, sadece kadın tarafından akan bir suya karşı okunur, bu okuma süreci günde bir kez olmak üzre tam 11 gün boyunca tatbik edilir. Yani akan bir su bulup o suya karşı bu ayeti 11 gün üst üste okumalısınız, her okuma sonrasında da yine akan suya karşı şunları söylemelisiniz:

“Muradım gebe kalmak, hayırlar ile dolu bir bebeği taşımak, Allah dilerse olur, Onun izni olmazsa kâinat harap olur. Zeval bulmak istemem, kuruyup kalmak kötü, Yüce Rabbin şefkati, bereket verir elbet. Allah’ım bu dilekte hiçbir kötü niyet yok, derin acılar geçsin, kalbe ferahlık gelsin, suyun bu azizliği kötülüğü gidersin, bize bir ruh taşısın.”

Şimdi çocuğu olmayan kişiler için Peygamber Efendimizin bazı tavsiyelerini inceleyelim:

5- Peygamber Efendimizin Çocuğu Olmayanlara Tavsiyeleri

  • Bir kadın, çocuğu olmadığı için çok sıkılır, üzüntü içinde son çare olarak Peygamber Efendimizin yanına gider; Hazret-i Peygamber, bu kadına ibadetlerini hiçbir şekilde aksatmaması gerektiğini söyler, yanı sarı her namaz sonrasında çocuk sahibi olma ve hamile kalma niyetiyle Ayete’l-Kürsi okumasını tavsiye eder.
  • Bir adam, neden çocuğu olmadığını merak edip durumunu Peygamber Efendimiz’e arz edince, Yüce Peygamber bu adama, hem sen hem de esin her gün 1 defa Meryem Suresi okuyun, der. Hakikaten bu adam ve eşinin 9 ay sonra nur topu gibi bir evlatları dünyaya gelir.
  • Yine bir kadının Hazret-i Muhammed’in yanına geldiği, ona gebe kalmak istediği halde bir türlü başarılı olunamadığını söylediği ifade edilir, bu kadına Peygamber Efendimiz şunları söyler:

“Evladım, çocuk sahibi olmak Allah’ın takdiri ile imkân bulabilir ancak, Allahu Teala ise evlat sevincini sadece dilediği kullarına bağışlar. Bunun için Allah’ın takdirine boyun eğin, ona itiraz etmeyin, ama her gün de Taha Suresi okumayı ihmal etmeyin. Allah size de bu sevinci yaşatacaktır.”

Evet, çocuk sahibi olmakla alakalı birçok özel duayı paylaştık, bu dualar ile içli dışlı olmaya çalışın, karşılığını alacaksınız Allah’ın izniyle.

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

blank blank blank blank

blank blank blank blank blank

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce okuyucu yorumu sizi bekliyor olacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*