Bu Yazıyı Okumadan Barışma Duası Yapmayın Sakın!

barışma duası

Barışma Duası Hakkında En Detaylı Anlatım ve Şok Edici Bilgiler!

Başlıkta bu yazıyı okumadan barışma duası yapmamanız gerektiğini ifade ettik, çünkü bu yazımızda neden dikkatli olmanız gerektiğinin altını çizmeye çalışacağız ve sizi bu konuda çok ilginç bilgiler ile buluşturmaya çalışacağız.

Tabi bunu yaparken aynı zamanda barışma duası hakkında herkesin mutlaka bilmesi gereken en önemli gerçekleri de aktarıp duanın hangi şekilde ve nasıl yapılması gerektiğini de en detaylı açıklamalarla izah edeceğiz.

Kısaca yazı boyunca barışma duası nasıl yapılır ve bu dua yapılırken hangi adımlara dikkat edilir sorularıyla ilgili en ikna edici cevapları bulacaksınız ve artık kolaylıkla barışma duasını yapabileceksiniz. Bununla birlikte aynı zamanda neden bu yazıyı sonuna kadar okumanız gerektiğini de anlayacaksınız, detaylar aşağıda:

Barışma Duası Hangi Amaçla Yapılır?

Öncelikle İslam alimleri barışma duasının, iki kişinin gönlünün birbirine güven ve emniyet hissetmesi ve yeniden açılması maksadıyla yapıldığını ifade etmişlerdir.

Yani barışma duası adından da anlaşılacağı gibi birbirine kırılan iki kalbin onarılmasını ve yeniden sevecenlikle birbirlerine bağlanmalarını temin eden bir enerji potansiyeli taşımaktadır.

Fakat bu mübarek duanın aynı zamanda huzur ve saadetin temin edilmesi maksadıyla da yapılabileceğini ifade etmeliyiz ve bu konuda İslam alimlerinin, her müslümanın bu duayı yapması gerektiğine dair ifadeler kullandıklarını da belirtmeliyiz.

Şimdi yapacağımız barışma duasının kabulü için mutlaka riayet edilmesi gereken bazı önemli hususları dile getirip ardından da en etkili uygulama biçimini sizinle paylaşmaya başlayalım.

Barışma Duasının Kabulü için Çok Önemli Şartlar

Barışma Duası ve Takdim Edilen Büyüler

Özellikle internetin hayatımıza ciddi bir şekilde girmesi ve internet ortamında dolaşan büyü ve tılsım gibi uygulamaların birçok insan tarafından uygulanması neticesinde ortaya çıkan önemli bir risk faktörü bulunmaktadır. Şöyle ki:

“İslam alimlerinin beyanlarına göre bir insanın yapacağı barışma duasının tam anlamıyla kabule karin olabilmesi için, kişinin herhangi bir büyü ve tılsım ile uğraşmamış olması gerekir. Şayet bu kişi, herhangi bir büyü ve tılsım ile herhangi bir şekilde uğraşmış ise, bu kişinin tövbe etmesi ve Allah’a içtenlikle dua edip pişmanlığını dile getirmesi gerekir.”

Dolayısıyla siz de barışma duasının gerçek anlamda kabul olmasını temenni ediyorsanız ve daha önce büyü ve tılsım gibi kirli uygulamalara öyle ya da böyle başvurduysanız, öncelikle pişmanlık içerisinde dua etmeli ve tövbe etmelisiniz.

barışma duası

Barışma Duası ve İçtenlik

Barışma duasının gerçek anlamda amacına ulaşabilmesi için kişinin tam bir içtenlik içerisinde olması ve Allah’a yönelirken O’nun sonsuz kudreti ve azameti karşısında kendi acizliğini gerçek anlamda hissetmeye çalışması oldukça önemli bir noktadır.

Çünkü birçok insanın bu mübarek duayı yaparken duanın kabul şartlarından belki de en önemlisi olan içtenliğe gerçek anlamda riayet etmediğini ve bu nedenle de duasının gerçek anlamda kabul olmadığını hepimiz bilmekteyiz.

Bu yüzden aşağıda sözlerini ve uygulama biçimini aktaracağımız barışma duasını tatbik ederken mümkün mertebe içtenlik ve samimiyet içerisinde bir tavır takınmaya ve bütün kalbinizle Allah’a yönelmeye dikkat etmelisiniz.

Şimdi de kabul şartları içerisinde en önemli noktalardan bir başkası üzerinde duralım:

Barışma Duasının Niyeti

Birçok kişi barışma duasını uygularken yapması gereken niyet kısmını genellikle ihmal eder veya önemsemez. Halbuki aşağıda da aktaracağımız gibi bu niyet kısmı, oldukça önemlidir ve niyet kısmına riayet etmeden yapılan dualar genellikle Cenab-ı Hak tarafından reddedilir.

Bu nedenle aşağıdaki açıklamaları daha ciddi bir şekilde okuyup niyet kısmına da son derece dikkat etmeniz gerektiğini ifade etmeliyiz.

Bu önemli noktalara vurgu yaptığımıza göre artık barışma duası nasıl yapılır sorusu üzerinde duralım ve bu duanın bilinen en güzel şeklini sizlere sunmaya çalışalım:

Barışma Duası Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu duayı yapmak için kendinizi sükûnet içerisinde hissetmelisiniz ve bu bağlandı kendinizi hazır hissettiğiniz herhangi bir zaman dilimini tercih edebilirsiniz. Tabi barışma duasının genellikle gece herkes uyuduktan sonra yapılmasının daha makbul olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Kendinizi hazır hissettiğiniz herhangi bir vakitte sessiz bir yere geçerek Allah’a içtenlikle yönelmeli ve dizüstü çöküp gözlerinizi kapatarak 7 defa besmele çekmelisiniz.

Gözler kapalı bir şekilde ve diz üstü çökmüş bir vaziyette 7 defa Bismillahirrahmanirrahim derken, aynı zamanda barışma duasının niyetini düşünmeye çalışmalı ve hangi amaçla bu duayı yaptığınızı özellikle tefekkür etmeye başlamalısınız.

Zaten yukarıda bahsettiğimiz ve barışma duasının niyetinin çok önemli olduğuna vurgu yaptığımız aşama, tam da bu aşama ve bu noktada 7 defa besmele-i şerif okurken aynı zamanda niyetinizi de güzel bir şekilde düşünmeye çalışmalısınız.

Bu aşamadan sonra gözlerinizi açıp aşağıdaki uygulamaları yapmaya devam etmelisiniz:

Barışma Duası ve Mübarek Bir Ayet

Gözler kapalı bir şekilde 7 defa besmele çektikten ve bu esnada da duanın niyetine odaklandıktan sonra, gözlerinizi açıp şu mübarek ayet-i kerimeyi 21 defa kısık bir ses tonuyla okumalısınız:

“Rabbi edhılnî mudhale sıdkın ve ahricnî muhrace sıdkın vec’al lî min ledunke sultânen nasîrâ.”

Bu mübarek ayet-i kerimeyi 21 defa kısık bir ses tonuyla ve içli bir şekilde okuduktan sonra, şöyle dua etmelisiniz:

“Allah’ım sana içtenlikle yöneldim ve senin mübarek âyet-i kerimelerine riayet ederek en güzel dilekler ile kapına geldim. Bana az önce niyet ettiğim kişiyle samimi bir ilişki kurma imkanı bağışla ve beni barışma duasının muvaffakiyetini görmeye müyesser eyle. Sana en içten dileklerimle yönelerek yapmış olduğum duanın dergah-ı merhametinde en güzel şekilde kabul edileceğini bilmenin huzuru içindeyim. Çünkü sana yönelen huzura erer ve sana müracaat eden kişi saadete vasıl olur.”

Bu duayı yaptıktan sonra şimdi de barışma duasının son aşamasına geçmiş bulunuyoruz ve son aşamayı da aşağıdaki uygulamalar çerçevesinde yapmaya çalışmalısınız:

Barışma Duası ve Ya Vedûd Esması

Yukarıdaki mübarek ayet-i kerimeyi gözler açık bir şekilde 21 defa okuduktan sonra yeniden gözlerinizi kapatıp 77 defa Ya Vedûd esmaül hüsnasını okunmalı ve bu mübarek esmaül hüsnayı okuma aşamasında Cenab-ı Hakk’ın kalplere sevgi ve muhabbet nakşeden yüce kudretini düşünmeye çalışmalısınız.

Bu noktada 77 defa Ya Vedûd esmaül hüsnasını gözler kapalı bir şekilde ve Cenab-ı Hakk’ın kalplere sevgiyi nakşeden kudretini düşünerek okuduktan sonra şu duayı kısık bir ses tonuyla telaffuz etmelisiniz:

“İlahi kudretine nihayet olmadığı gibi şefkatinin enginliği karşısında bütün mahlukat senden merhamet ve muhabbet dilemektedir. Çünkü sen merhametin kalbisin ve yüceliğinin sınırsızlığı içerisinde bütün mahlukata en güzel sevgi rızkını bahşeden sonsuz kudretin sahibisin. Allah’ım bana da barışma duasının kabulünü göstererek sonsuz şefkatinin ve merhametinin yolunu aç ve beni de başarıya ulaşan kullarının kervanına katıp senden en güzel şekilde talepte bulunan kullarının arasına al. Yapmış olduğum barışma duasını en güzel şekilde amacına ulaştır ve beni bahtiyar et Allah’ım. Amin.”

Bu duayı okuduktan sonra barışma duasının son aşamasını da gerçekleştirmiş olacaksınız, fakat aşağıdaki son açıklamayı da dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz:

barışma duası

Barışma Duası ve En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı

Şimdiye kadar binlerce insan En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı sayesinde muradına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı ve bu kitapta yer alan mucizevi dualar sayesinde aşk hayatında mükemmel ilişkiler yaşamanın huzuruna ulaştı.

Zaten kitabın tanıtım sayfasında yer alan okuyucu yorumlarını incelediğinizde, bu kitapta bulunan duaların neden bu kadar etkili ve önemli olduğunu siz de anlamış olacaksınız ve bu muhteşem eserin 60 günlük para iade garantisine sahip olduğunu bilmenin güven hissi içerisinde bu mucizevi duaları uygulayabileceksiniz.

Açıkçası bize gelen okuyucu yorumlarını değerlendirdiğimizde En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabının son derece etkili olduğunu defalarca gözlemledik. Dolayısıyla bu güzel eseri gönül rahatlığıyla size tavsiye ediyoruz.

Bu değerli eseri indirip okumak isteyenler şuradaki bağlantıya tıklayıp eseri indirebilir. (Şu bağlantıya tıklayın En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı‘nı indirebilirsiniz.)

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabını indirmek için tıklayınız

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce okuyucu yorumu sizi bekliyor olacak.

 

Son 2 yazımızı da okumak isteyebilirsiniz:

Bu 5 Tesirli Şifa Duası Yaşamınızda Hayırlara Vesile Olacak, İnşallah!

Aşık Etme Duası Son Derece Tehlikeli Olabilir Mutlaka Okumalısınız!

Bu Yazıyı Okumadan Barışma Duası Yapmayın Sakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön