Bebekler İçin Nazar Duası Sözleri ve Okunma Adabı

Bebekler için nazar duası okumak zorunluluk arz etmektedir. Çünkü bebekler en sık nazara maruz kalan kişilerdir. Sahih kaynaklarda bebekler, yeni evli gelinler, başarıya ulaşan gençler ile yeni bir binek (at, araba vs.) alan kişilerin daha sık nazara kapıldıkları söylenmiştir.

İşte bu sebeple bebekleri nazardan korumaya büyük önem vermek gerekir. Zira nazar oldukça ciddi bir illettir ve çoğu zaman telafisi mümkün olmayan zararlara yol açar. Bu bakımdan nazara karşı erkenden tedbir almak şarttır.

bebekler için nazar duası

Bebekler için nazar duası nasıl okunur?

Bu tesirli duayı bebeğin anne babası veya başka bir yakını okuyabilir. Ancak dua edilmeden önce kimin için dua edildiği söylenmelidir. Nazara maruz kalan bebeğin adını anarak korunma talebinde bulunmak Allah’ın izniyle çok daha faydalı olacaktır. 

Nazar duası için belirlenmiş net bir zaman dilimi yoktur. Ancak kişi bebeğini korumak maksadıyla ne kadar erken duaya başlarsa o kadar isabetli olur. Yani bu duayı okumak için nazarın gelip çatmasını beklemek yanlış olur. Unutulmamalıdır ki nazar her an karşımıza çıkabilecek şer bir güçtür. Bazen en yakın arkadaşlarımız ve aile fertlerimiz dahi bebeği nazar edebilir. Bundan ötürü duayı önceden okumak ve manevi bir zırh gibi kuşanmak inşallah daha isabetli olur. 

bebekler için nazar duası

Nazar illetini bebeklerden uzak tutmak için okunan dua

Bebekler nazara en sık maruz kalan kişilerdir. Bu itibarla devamlı dualar okuyarak nazarın şer etkilerinin bebeğe zarar vermemesine gayret etmek gerekir.

Unutulmamalıdır ki anne babalar da çocuklarını nazarlayabilir. Bu gerçeği kabul etmek ve bebeklerine bakarken “Barekallah” demek gerekir. Öteki şahısların bebeği nazarlamaması içinse şu dua okunmaktadır:

Bismillahirrahmanirrahim

Euzu bi kelimâtillâhi’t tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh. (amin)

Duanın Türkçe meali

“Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah’a sığınırım.”

 

Bebekler İçin Nazar Duası Sözleri ve Okunma Adabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön