Aile Huzuru İçin Okunacak Dua Sizi Evinize Bağlayacak

Aile Huzuru için Okunacak Duanın Sözleri ve Okunma Usulü

Eşler ve aile huzuru için dua öncelikle huzursuzlukları dindirmeye yönelik olmalıdır. Genellikle bu duayı araştıran ve yapmak isteyenler ailesinde huzursuzluk olanlardır. Belli bir huzur temini elde edildikten sonra bu huzurun devam edebilmesi için de bu dua sürekli yapılabilir. Kalpler Allah’ın (cc) elindedir, dua ile kalpleri elinde tutan Yüce Yaratıcı’ya yalvarmaktayız. Bundan daha tesirli bir çözüm yolu tabi ki olamaz. Aile geçimsizliğine karşı:

  • Başında besmele çekilerek 41 defa “Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni” duasının okunması tavsiye edilmektedir.

Bu duanın sabahın erken saatlerinde niyaz edilmesi inşallah daha makbul kabul edilmektedir. Kişi sabah erkenden kalkacak ve kimsenin kendisini rahatsız etmeyeceği bir yere çekilecektir. 41 defa dua sözleri okunarak yüce Allah’tan duaya karşılık verilmesi için samimi duygularla yardım dilenecektir.

Dua eden kişilerin bir miktar sadaka vermeleri de Allah’ın izniyle duanın icabetini artıracaktır. Sadaka vermenin duaların kabulünde olumlu tesir gösterdiği büyük alimler tarafından sıklıkla dile getirilmektedir.

Eşlerin Birbirine Duası ve Aile Huzuru için Okunacak Dua

Eşler arasında soğukluk olabilir. Bu soğukluk ailenin huzurunu direkt olarak etkiler. Soğukluğu ortadan kaldırmak için:

  • Besmele çekilerek “Ya kaviyyü. Ya Ganiyyü. Ya Vefiyyü. Ya Azizü. Ya Rahimü. Ya Rabbi. Ya zel arşil mecid. Ya fa’ilün lima yüridü bi’l hakkı e’ınna bi rahmetika Ya Erhamer-rahimin” duası bir bardak suya okunur. Okunan su her gün eşe içirilir. Soğukluk ortadan kalkıncaya kadar su içirilmeye devam edilir. Bu uygulama, aile huzuru için dua olarak çok etkilidir.

Eşler arasındaki soğukluğu gidermek için Rum suresinin okunması da çok faydalı sonuçlar vermektedir. Bu surenin her perşembe gecesi okunması halinde İnşallah birkaç haftada ailenin tüm yapısı değişecektir. Kur’an ayetlerinin yüzü suyu hürmetine eşlerin birbirine kalbi ısınacak ve ailede huzurlu bir ortam oluşacaktır.  

Eğer eşler birbirlerinin gönlünde sevgi ile yer edinmek istiyorlarsa sık sık “Ya Vedud” esmasını tekrar etmelidir. Bu kutsi esma “seven, sevilmeye layık” anlamına gelir ve yüreklerin sevgi ile dolmasına vesile olur.

Evde Huzur, Bereket ve Aile Huzuru için Okunacak Dua

Kevser Suresinin her gün okunması, evde huzur ve bereket adına önemlidir. Surede geçen ‘Biz Sana Kevser’i verdik’ ayeti biz aciz insanlara dünya hayatının geçici, ahiretteki nimetlerin kalıcı olduğunu hatırlatır. Ahirette elde edilecek güzellikler karşısında bu dünyadaki sıkıntıların geçici olduğu anlaşılır. Bundan dolayı evinde huzur ve bereketin baskın olmasını dileyen herkes:

  • Her gün abdestli olarak başında besmele çekerek “İnna a’taynakel-kevser fe-salli-rabbike venhar inne sanı eke hüvel ebter” suresini okumalıdır.

Ferdi Huzur ve Aile Huzuru İçin Okunacak Dua

Aile fertlerden oluşur, haliyle mutlu ve huzurlu fertlerden oluşan aile huzurludur. Bunun için aile huzuru için dua etmeden önce fertlerin kendi huzuru için dua etmesi gerekir. Peygamber Efendimizin (sav) yanına gelen Halid bin Velid (ra):Y

YaResulallah, içimde bir sıkıntı ve korku var. Bundan dolayı insanlardan uzaklaşmak istiyorum, dediğinde, Peygamber Efendimiz (sav) O’na:

  • “Euzü bi kelimatillahi’t-tammati min gadabihi ve şerri ibadihi ve min hemezati’ş-şeytani ve en yahdurun” duasını yatarken okumasını tavsiye etmiştir. Bu duayı okuduğunda içindeki sıkıntılardan kurtulacağını da beyan etmiştir.

Bu kutsi dua aynı zamanda nazardan ve musibetten koruyan dua hükmünde de okunabilir. Büyük alimler bu sözlerin büyü bozma duası olarak da okunabileceğini belirtmektedir.

Aile Mutluluğu ve Aile Huzuru için Okunacak Başka Bir Dua

Mesut bir aile hayatı geçirmek, aile fertlerini huzurlu görmek, dünyanın sıkıntılarından kurtulmak isteyenler için birçok özel dua vardır.

  • Besmele çekilerek her gün 7 defa “Hasbiyellahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim” duasını yapmalıdır. Bu mukaddes ifade ve tabir, Allah’ın her şeye kadir olduğunu beyan ettiğinden aile huzuru için dua olarak mutlaka yapılmalıdır.

Aile Huzuru için Dua Çeşitleri

Aile içinde huzursuzluk varsa bütün aile fertleri nedenin ne olduğu konusunda düşünmelidir. Huzursuzlukta her birin katkısı ve negatif etkisi olabilir. Bundan dolayı huzursuzluğun yok edilebilmesi için, kişilerin kendi kusurlarını bulması, kendi günahlarından tövbe etmesi gerekir.

  • Kişinin Allah’tan af dilemesi ve günahlarından tövbe edebilmesi için çok çeşitli dualar vardır. Örneğin; “Allahumme cennibni munkeratil-ahlakı vel-ehvai vel-esvai vel-edvai” duası yapılarak kötü ve ayıp şeylerden uzaklaştırması için Rabbimizden yardım talep edilebilir. Ayrıca eşlerin gerekli olduğunda birbirlerinden özür dilemesi de huzura katkı sağlayan mühim bir etkendir.

Kenzül Dua-Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu kitabı şuradan indirebilirsiniz. (Tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu yorumlar sadece bir kısmı, çok daha fazlası var:

blank blank blank blank

blank blank blank blank blank

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce okuyucu yorumu sizi bekliyor olacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*